Zasady rekrutacji na studia na kierunku Bioinformatyka na UPwr na rok 2023/2024
Bioinformatyka na Uniwersytecie Przyrodniczym to kierunek cieszący się sporą popularnością. Jeżeli chcesz poznać wszystkie kwestie związane z naborem na kierunek to zapraszamy do odwiedzenia strony zasady rekrutacji UPWr.
Uczelnia systematycznie wprowadza zmiany w programie rekrutacji. Kandydaci nie chcący przegapić najważniejszych terminów powinni systematycznie odwiedzać stronę uczelni.
Publikowane są na niej wszystkie najważniejsze informacje związane z rekrutacją. Podstawą dostania się na kierunek Bioinformatyka jest konkurs świadectw.
Studia I i II stopnia
Studia I stopnia na kierunku bioinformatyka wymagają uzyskania odpowiedniej ilości punktów na maturze. Przedmioty brane pod uwagę w procesie rekrutacji to: biologia, fizyka, chemia, informatyka, język obcy, język polski oraz matematyka.
Duże zainteresowanie kierunek sprawia, że najlepiej podchodzić do egzaminu maturalnego na poziomie rozszerzonym, aby zwiększyć szanse na przyjęcie. Przyjmowanie na studia II stopnia realizowane jest na podstawie średniej arytmetycznej wszystkich ocen ze studiów I stopnia.
Zobacz więcej: Program studiów na kierunek Bioinformatyka na Uniwersytecie Wrocławskim.
Opinie o Uniwersytecie Przyrodniczym
Pod linkiem Uniwersytet Przyrodniczy – opinie można znaleźć dokładne informacje na temat kierunku studiów, które pozwolą na zdobycie rozległej wiedzy na temat poziomu nauczania i atmosfery na uczelni.
Najczęściej opinie dostępne na stronie są wystawiane przez obecnych studentów oraz absolwentów uczelni. Informacje z pierwszej ręki są niezwykle wartościowe i warto się z nimi zapoznać jeszcze przed wysłaniem aplikacji na konkretny kierunek studiów.
Opis studiów na kierunku Bioinformatyka na Uniwersytecie Przyrodniczym
Bioinformatyka to kierunek studiów, który ma na celu łączenie ze sobą biologii oraz informatyki z nastawieniem przede wszystkim na techniki programowania. Podczas edukacji studenci zdobywają wiedzę z takich dziedzin jak: biochemia, biofizyka czy biologiczne podstawy funkcjonowania organizmów.
Studenci zdobywają również kompetencje z obszaru przetwarzania danych biologicznych. Mogą znaleźć zatrudnienie w firmach farmaceutycznych, firmach bioinformatycznych, laboratoriach badawczych czy placówkach klinicznych.
Czego się nauczysz na kierunku Bionformatyka na UP?
Absolwenci kierunku bioinformatyka posiadają kompetencje z obszaru:
- Interpretowania wyników analiz biologicznych,
- Oceny zjawisk i procesów fizycznych, chemicznych i biochemicznych następujących w przyrodzie i organizmach żywych,
- Genetyki klasycznej, molekularnej, populacyjnej oraz cytogenetyki,
- Korzystanie z zaawansowanych metod analizy matematycznej i statystycznej,
- Planowania eksperymentów,
- Projektowania baz danych biologicznych i hodowlanych.
Przeczytaj więcej w artykule: Bioinformatyka- co robić po studiach?
Zobacz również:
Informacje o kierunku Informatyka na 12 uczelniach we Wrocławiu