Zasady rekrutacji na studia na kierunku Informatyka i inżynieria danych na Uniwersytecie Przyrodniczym na rok 2023/2024
Zazwyczaj większość szkół wyższych prowadzi bardzo podobne reguły obowiązujące podczas procesu rekrutacyjnego na podobne lub identyczne kierunki oferowanych studiów, jednak w niektórych przypadkach zasady te mogą być w niewielkim stopniu odmienne.
Aby zdobyć aktualne informacje odnośnie przebiegu rekrutacji i wymogów oczekiwanych od kandydatów, najlepiej sprawdzić to tutaj Uniwersytet Przyrodniczy – zasady rekrutacji, gdzie można uzyskać odpowiedzi na temat bieżących zasad obowiązujących przy przyjęciu na studia.
Obecnie wiele szkół wyższych stosuje praktycznie te same procedury dla kandydatów na studia wyższe I-ego i II-ego stopnia.
Niektóre etapy postępowania i sposób naliczania punktów rekrutacyjnych może się jednak różnić pomiędzy uczelniami, Uniwersytet Przyrodniczy podczas przyjmowania kandydatów na studia licencjackie/inżynierskie i studia magisterskie II stopnia postępuje według klasycznych procedur.


Studia I i II stopnia
Uniwersytet Przyrodniczy dla kandydatów na studia I stopnia licencjackie i inżynierskie na kierunku Informatyka, stosuje zasadę konkursu świadectw maturalnych. Oceny z przedmiotów maturalnych, zamieniane są na punkty według ustalonego przelicznika.
Osoby uzyskujące najwyższą liczbę punktów uzyskują pierwszeństwo przyjęcia, najwyżej ocenianymi przedmiotami maturalnymi są: biologia, chemia, fizyka, informatyka, język obcy, język polski, matematyka, ilość punktów przyznawanych za te przedmioty, może różnić w zależności od modelu zdawanej matury.
Kandydaci na studia magisterskie II stopnia, chcący kontynuować naukę na kierunku informatyka, muszą posiadać ukończone studia I-ego stopnia lub jednolite magisterskie, a o pierwszeństwie przyjęcia na kierunek decyduje wynik egzaminu wstępnego, średnia ocen, a w przypadku absolwentów kierunków innych niż informatyka, niezbędna może okazać się dodatkowo rozmowa lub test potwierdzający kwalifikacje informatyczne na poziomie inżynierskim.
Opinie o Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu
Z uwagi na pojawiające się różnice programowe i model przebiegu studiów pomiędzy uczelniami, nawet na tym samym kierunku, można przejść tutaj Uniwersytet Przyrodniczy – opinie i sprawdzić, co o danym kierunku sądzą absolwenci i aktualni studenci, uzyskać dodatkowe, szczegółowe informacje, co może być nieocenione podczas wyboru uczelni i konkretnego kierunku.
Często głosy studentów i szczere opinie mogą dać cenne wskazówki przy wyborze uczelni i konkretnego kierunku.
Opis studiów na kierunku Informatyka i inżynieria danych – Uniwersytet Przyrodniczy Poznań
Informatyka na UP, to jeden z najpopularniejszych na uczelni kierunków.
W trakcie studiów oprócz typowo informatycznych kierunków, studenci poznają zastosowanie informatyki w powstawaniu nowoczesnych technologii, uczą się zaawansowanego programowania, tworzenia systemów operacyjnych i wielu innych umiejętności przydatnych w późniejszej pracy informatycznej na stanowiskach kierowniczych w korporacjach i przedsiębiorstwach branży IT, w pracy analityka systemów czy twórcy oprogramowania.
Więcej o kierunku: Program studiów na kierunek Informatyka i inżynieria danych na Uniwersytecie Przyrodniczymm w Poznaniu.
Czego się nauczysz na tym kierunku?
Studia na kierunku Informatyka proponowane przez Uniwersytet Przyrodniczy, to praktyczne studia kierunkowe, pozwalające zgłębić zagadnienia związane ze sztuczną inteligencją, projektowaniem i zarządzaniem sieciami internetowymi czy zasadami bezpieczeństwa wymaganymi w systemach informatycznych.
Rozszerzona wiedza informatyczna i umiejętności wykorzystywania zaawansowanych technologii i rozwiązań informatycznych, pozwalają absolwentom podjąć pracę we wszystkich gałęziach działów IT.
Przykładowe przedmioty wykładane na kierunku, to miedzy innymi:
- podstawy techniki cyfrowej,
- programowanie obiektowe,
- optymalizacja kombinatoryczna,
- inżynieria oprogramowania,
- systemy wbudowane,
- sztuczna inteligencja.
Więcej przeczytasz w artykule: Kierunek Administracja – studia dla każdego?
Sprawdź również: