Zasady rekrutacji na studia na kierunku informatyka na UWr na rok 2023/2024
Jeżeli chcesz dowiedzieć się w jaki sposób przystąpić do naboru na jeden z najpopularniejszych kierunków studiów na Uniwersytecie Wrocławskim to sprawdź zasady rekrutacji UWr.
Uczelnia wszystkie zasady związane z naborem na kierunku Informatyka publikuje na swojej stronie internetowej. Z tego też powodu kandydaci chcących rozpocząć edukację powinni systematycznie sprawdzać stronę uczelni w celu zapoznania się z aktualnościami w obszarze rekrutacji na uczelnię.
Głównym warunkiem przyjęcia na informatykę jest konkurs świadectw.
Terminarz rekrutacji 2023/2024 na Uniwersytecie Wrocławskim
- Rozpoczęcie rejestracji w systemie IRK jest 1 czerwca 2023r.
Ostatni dzień rejestracji i wnoszenia opłat rekrutacyjnych (decyduje data przelewu) przypada na dzień 10 lipca 2023r.
Więcej o termiach rekrutacji na stronie: Harmonogram rekrutacji na UWr na kierunek Informatyka.
Studia I i II stopnia
Przyjęcie na studia I stopnia na kierunku informatyka odbywa się na podstawie świadectwa maturalnego. Przedmioty, które brane są pod uwagę to: fizyka, informatyka, język obcy oraz matematyka.
Każdy z przedmiotów najlepiej zdawać na poziomie rozszerzonym, aby zwiększyć swoje szanse dostania się na studia. Na studia II stopnia mogą aplikować osoby posiadające tytuł licencjata lub inżyniera w dziedzinie nauk ścisłych lub technicznych.
Dodatkowo w celu dostania się na studia konieczne będzie zdanie pisemnego egzaminu wstępnego.
Opinie o Uniwersytecie Wrocławskim
Pod linkiem Uniwersytet Wrocławski – opinie można znaleźć informacje na temat samej uczelni i zapoznać się z jej programem kształcenia.
Dzięki temu możliwe będzie lepsze zapoznanie się z uczelnią. Opinie ułatwiają przede wszystkim podjęcie decyzji o tym czy dana uczelnia jest warta zainteresowania.
Opis studiów na kierunku informatyka na Uniwersytecie Wrocławskim
Informatyka to kierunek studiów pozwalający na zdobycie niezwykle pożądanych na rynku pracy kompetencji. W trakcie edukacji studenci mogą poznać podstawy informatyki, sieci komputerowych, grafiki, programowania i wielu innych.
Absolwenci są świetnie przygotowani do pracy w charakterze ekspertów IT, którzy stale są poszukiwani na rynku pracy. Dodatkowo program studiów jest niezwykle elastyczny i pozwala na doskonalenie się w konkretnym kierunku.
Dodatkowo dla studentów dostępnych jest wiele organizacji studenckich i kół naukowych.
Zobacz więcej: Program studiów na kierunek informatyka na Uniwersytecie Wrocławskim.
Czego się nauczysz na Informatyce na UE?
Absolwenci kierunku informatyka posiadają kompetencje z obszaru:
- Projektowania systemów cyfrowych,
- Budowy komputerów oraz systemów operacyjnych,
- Sieci teleinformatycznych,
- Obsługi baz danych,
- Grafiki komputerowej,
- Programowania aplikacji bazodanowych,
- Projektowania oprogramowania dla systemów komputerowych,
- Tworzenia aplikacji sieciowych.
Informacje o kierunku Informatyka na 12 uczelniach we Wrocławiu.
Studia podyplomowe - Uniwersytet Wrocławski - Informatyka
Informatyzacja administracji publicznej
Kierunek: Informatyzacja administracji publicznej
Czas trwania: 2 semestry
Cena za rok: 4000
Jakie umiejętności można zdobyć?
Celem tych studiów jest wyposażenie uczestników w wiedzę z zakresu wykonywania zadań urzędnika w środowisku teleinformatycznym. Wraz z rozwojem internetu także sektory administracji publicznej muszą podążać za bieżącymi trendami.
Te studia to połączenie wiedzy teoretycznej oraz praktycznej z zakresu informatyzacji oraz tego jak je wykorzystywać w codziennej pracy. To także zagadnienie związane z prawem.
Jakie przedmioty się pojawią?
Z pewnością w czasie trwania tych studiów zostanie szeroko poruszona kwestia zagadnień prawnych związanych z administracją publiczną. Dotyczy to choćby takich procesów jak wymiana danych, elektroniczne rejestry publiczne czy udostępnianie informacji w Biuletynie Informacji Publicznych.
Nie można także pominąć takich kwestii jak zarządzanie dokumentacją i jej elektroniczna archiwizacja. Poruszone także zostaną zagadnienia związane z danymi w sieciach społecznościowych i zagrożeniach jakie z tego wynikają.