Źródło: https://www.tuwroclaw.com/
Wydział Zarządzania, Informatyki i Finansów - Logistyka na UE - Zasady rekrutacji
Wydział Zarządzania, Informatyki i Finansów Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, to jednostka organizacyjna uczelni, funkcjonująca od 1976r. Aktualnie na wydziale oferowane są zarówno studia licencjackie I-ego stopnia, studia magisterskie uzupełniające II stopnia jak i Szkoła Doktorancka.
Wydział oferuje studentom 6 kierunków realizowanych w języku polskim i 6 wykładanych w języku angielskim. Dostępne są takie kierunki jak Analityka gospodarcza, Finanse i rachunkowość, Informatyka w biznesie, Zarządzanie, Logistyka – dostępne studiach licencjackich i magisterskich uzupełniających II stopnia oraz Konsulting prawny i gospodarczy –dostępny na studiach II stopnia.
Strukturę Wydziału buduje 5 Instytutów Naukowych, skupiających 24 Katedry. Pracownicy naukowi Wydziału są często nagradzani za pracę naukową zarówno prze krajowe jak i międzynarodowe gremia naukowe, opracowują podręczniki akademickie, a ich prace naukowe i liczne monografie można znaleźć w najbardziej prestiżowej prasie naukowej tworzącej tzw. „listę filadelfijską".
Podstawą kwalifikacji na poszczególne kierunki jest suma punktów z części pisemnej egzaminu maturalnego z nw. przedmiotów.
Zobacz więcej: Zasady rekrutacji na UE we Wrocławiu.
Kierunek - Logistyka
Studenci kierunku Logistyka na Wydziale Zarządzania, Informatyki i Finansów Uniwersytetu Ekonomicznego, zapoznają się z priorytetowymi zadaniami wsparcia logistycznego, wykorzystywanego w procesach zarządzających współczesnego przedsiębiorstwa produkcyjnego.
Nauka na kierunku pozwala zdobyć wiedzę i niezbędne umiejętności związane z zadaniami logistyki wykorzystywanymi w zaopatrzeniu, transporcie i produkcji oraz wykorzystywaniem zaawansowanych narzędzi informatycznych wspomagających procesy logistyczne.
W toku studiów realizowane są przedmioty obowiązkowe dla wszystkich grup studentów takie jak:
- Infrastruktura systemów logistycznych,
- Systemy informatyczne w logistyce,
- Logistyka produkcji i zaopatrzenia
- Logistyka dystrybucji,
oraz przedmioty kierunkowe, zgodne z wybraną przez studentów specjalizacją, takie jak:
- Statystyka w przedsiębiorstwie,
- Usługi logistyczne,
- Internet w logistyce,
- Pozyskiwanie i analiza danych biznesowych,
- Planowanie i monitorowanie projektów.
Zdobyta w trakcie studiów wiedza i umiejętności praktyczne, pozwalają absolwentom kierunku znaleźć pracę zarówno w dużych jak i mniejszych przedsiębiorstwach produkcyjnych, firmach transportowych i spedycyjnych czy korporacjach handlowych.
Zobacz również: