Źródło: http://hello.uni.opole.pl/
Zasady rekrutacji na studia na kierunku Logistyka na Uniwersytecie Opolskim na rok 2023/2024
Ważną uwagą dla kandydatów na studia wyższe i absolwentów szkół średnich jest fakt, że zasady przyjęć na studia i wymogi stawiane kandydatom mogą być odmienne pomiędzy uczelniami, nawet na takim samym kierunku studiów.
Sprawdzenie aktualnie obowiązujących zasad rekrutacyjnych, wymaganych dokumentów i regulaminy przyjęć, znajdziesz przechodząc tutaj - zasady rekrutacji na kierunku Logistyka – Uniwersytet Opolski, można wtedy być przekonanym o aktualności zamieszczonych informacji.
Zasady przyjęć na studia wyższe przyjęte przez Uniwersytet Opolski, regulaminy obowiązujące kandydatów i wymagana dokumentacja, są niemal zbieżne z zasadami stosowanymi przez dużą większość ośrodków akademickich.
Studia I stopnia
Kandydaci na studia stacjonarne I-ego stopnia na kierunku Logistyka oferowanym przez Uniwersytet Opolski, przyjmowani są na podstawie konkursu świadectw maturalnych, wyniki uzyskane na maturze przeliczane są na punkty rekrutacyjne, zdobywcy największej liczby punktów, do wyczerpania limitu miejsc – przyjmowani są jako pierwsi.
Punktacją objęte są przedmioty maturalne takie jak: matematyka i język obcy oraz jeden przedmiot spośród: geografia, WOS, historia lub język polski.
Zobacz więcej: Program studiów na kierunku logistyka na Uniwersytecie Opolskim.
Opinie o Uniwersytecie Opolskim
Kandydaci na studia wyższe i maturzyści poszukujący swojej przyszłej uczelni, przed ostateczną decyzją co do wyboru szkoły wyższej, często chcą zapoznać się z opiniami osób już studiujących, które znajdziesz tutaj – Uniwersytet Opolski – opinie.
Dzięki takim relacjom, przemyśleniom i uwagom aktualnych i byłych studentów związanych z uczelnią, można lepiej zrozumieć charakterystykę szkoły wyższej i panujące tam reguły życia akademickiego.
Opis studiów na kierunku Logistyka na Uniwersytecie Opolskim
Studia na kierunku Logistyka na Uniwersytecie Opolskim, skierowane są do osób zainteresowanych zdobyciem kompetencji i uprawnień związanych z zarządzaniem logistycznym w podmiotach gospodarczych zajmujących się handlem, produkcją czy transportem.
Można zdobyć wiedzę i umiejętności z zakresu planowania i kontrolowania łańcucha dostaw i przepływu towarów i informacji, które pozwolą podjąć przyszłą pracę w przedsiębiorstwach transportowo-spedycyjnych, obsłudze transportu drogowego, kolejowego i lotniczego, hurtowniami i magazynach, firmach konsultingowych i instytucjach międzynarodowych.
Czego się nauczysz na kierunku Logistyka na Uniwersytecie Opolskim?
W trakcie nauki na kierunku Logistyka na Uniwersytecie Opolskim, studenci poznają zasady zarządzania logistycznego w dziedzinach handlu, produkcji i usług, wykorzystywania nowoczesnego oprogramowania informatycznego w planowaniu, diagnozowaniu i rozwiązywaniu problemów logistycznych, poznają podstawy zarządzania, ekonomii i rachunkowości, dostają możliwość zdobycia certyfikowanych również w krajach UE uprawnień.
Przykładowe przedmioty realizowane w trakcie studiów to:
- Geografia gospodarcza,
- Ekonomia,
- Zarządzanie produkcją i usługami,
- Infrastruktura logistyczna,
- Zarządzanie łańcuchem dostaw,
- Logistyka zaopatrzenia,
- Logistyka produkcji,
- Logistyka dystrybucji.
Więcej przeczytasz w artykule: Logistyka- dlaczego warto studiować na tym kierunku?
Zobacz również: