Zasady rekrutacji na studia na kierunku pedagogika na Wyższej Szkole Bezpieczeństwa w Gdańsku na rok 2023/2024
Jeżeli chcesz rozpocząć studiowanie pedagogiki na Wyższej Szkole Bezpieczeństwa w Gdańsku, powinieneś odwiedzić stronę z zasadami rekrutacji na WSB w Gdańsku. Wszelkie zmiany w sposobie prowadzenia postępowania rekrutacyjnego są tam wprowadzane w pierwszej kolejności.
Rekrutacja na ten kierunek studiów realizowana jest w oparciu o wyniki świadectwa maturalnego.
Studia na kierunku pedagogika na WSB w Gdańsku
Forma studiów: stacjonarne lub niestacjonarne
Poziom studiów: I i II stopnia
Czas trwania: 3 lata (studia I stopnia) i i 2 lata (studia II stopnia)
W procesie rekrutacji punktowane są język polski i język obcy oraz dwa przedmioty dodatkowe do wyboru (matematyka, biologia, wiedza o społeczeństwie, chemia, fizyka, geografia i historia).
Opinie o Wyższej Szkole Bezpieczeństwa
Pod linkiem Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa – opinie dostępne są oceny uczelni od samych studentów. Wielu absolwentów Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa w Gdańsku chętnie dzieli się swoimi doświadczeniami związanymi ze studiami.
Opinie w wielu przypadkach odnoszą się również do kierunku pedagogika. Dzięki temu osoby kandydujące na studia mogą zdobyć wiele informacji na temat uczelni, by zaznajomić się z atmosferą i programem nauczania. Każdy z kandydatów powinien dokładnie zapoznać się z opiniami na temat uczelni jeszcze przed złożeniem wszystkich dokumentów.
Opis studiów na kierunku pedagogika na Wyższej Szkole Bezpieczeństwa
Studia na kierunku pedagogika pozwalają na zdobycie wiedzy z zakresu dydaktyki, socjologii oraz psychologii. Studenci zdobywają wiedzę na temat pracy z dziećmi i osobami w okresie dojrzewania. Potrafią prowadzić działania opiekuńcze, terapeutyczne, a nawet resocjalizacyjne. Interdyscyplinarny charakter kierunku sprawia, że możliwe jest znalezienie zatrudnienia po ukończeniu studiów w wielu miejscach.
Program studiów/Czego się nauczysz?
Absolwenci pedagogiki na Wyższe Szkole Bezpieczeństwa są osobami kompetentnymi do pracy z dziećmi, młodzieżą, ale i z osobam dorosłymi. Są odpowiedzialni za tworzenie planów wspomagających prawidłowy rozwój, szczególnie w rozpoznaniu zaburzeń funkcjonowania (co też leży w zakresie ich kompetencji), strategii resocjalizacyjnych i za prowadzenie działań terapeutycznych.
Odwiedź również :
Program studiów na kierunku pedagogika w Wyższej Szkole Bezpieczeństwa w Gdańsku
Informacje o kierunku Pedagogika na 8 uczelniach w Gdańsku