Zasady rekrutacji na studia na kierunku Prawo na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu na rok 2023/2024
Obecnie każda uczelnia może stosować własne reguły dotyczące naboru na studia wyższe, terminów przyjęć i sposobu naliczania punktów rekrutacyjnych, na co trzeba zwrócić uwagę przy wyborze uczelni.
W zakładce - zasady rekrutacji – Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu, umieszczane są wszystkie aktualne wytyczne obowiązujące absolwentów szkół średnich kandydujących na dany kierunek i aktualne zasady postępowania rekrutacyjnego.
Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu prowadzi nabór studentów, stosując zasady rekrutacyjne przyjęte przez większość dużych ośrodków akademickich, według przejrzystych procedur.
Studia na kierunku Prawo na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu
Forma studiów: stacjonarne
Poziom studiów: studia jednolite magisterskie
Czas trwania: 5 lat
Studia na kierunku Prawo na UAM w Poznaniu, w trakcie naboru studentów, prowadzą postępowanie rekrutacyjne, opierające się o zasady rankingowe, uwzględniające liczbę punktów przyznanych za wyniki z egzaminów maturalnych.
Uczelnie biorą pod uwagę przedmioty takie jak: język polski, język obcy nowożytny, historia, matematyka, wiedza o społeczeństwie, punktacja może się różnić w stosunku do zdawanych przedmiotów rozszerzonych i podstawowych, jak i w przypadku starej/nowej matury.
Więcej o kierunku: Program studiów na kierunku Prawo na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu.
Opinie o Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu
Duże znaczenie podczas podejmowania decyzji o wyborze przyszłej szkoły wyższej mogą mieć głosy studentów i absolwentów kończących wybrany kierunek, które znajdziesz tutaj– Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu – opinie, spojrzenie na uczelnię okiem studenta może być często bardzo pomocne dla kandydatów.
Opis studiów na kierunku Prawo na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu
Pięcioletnie, jednolite studia magisterskie na kierunku Prawo na UAM w Poznaniu, umożliwiają zdobycie poszerzonej wiedzy na temat prawa polskiego i obowiązującego w Unii Europejskiej, orzecznictwa stosowanego w sądach i trybunałach, zasad tworzenia przepisów prawnych i ich wykładni, interpretacji przepisów prawnych czy posługiwania się specjalistycznym językiem prawniczym.
Absolwenci kierunku, zajmują prestiżowe posady w sądownictwie, wymiarze sprawiedliwości, prokuraturze, prowadzą własną działalność prawniczą, zostają adwokatami, radcami prawnymi lub obsługują instytucje państwowe.
Czego się nauczysz na Prawie na UAM-ie?
Ciężkie studia na kierunku Prawo, realizowane na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu, obejmują naukę między innymi wszystkich działów prawnych, zasad funkcjonowania organów państwowych i wymiaru sprawiedliwości, analizy procesów prawnych, posługiwania się specjalistycznymi sformułowaniami prawnymi i językiem prawniczym, czy relacji zachodzących między prawem krajowym a Unijnym.
Wśród wykładanych na kierunku przedmiotów, realizowane są między innymi:
- prawoznawstwo,
- logika prawnicza,
- doktryny polityczno - prawne,
- historia prawa publicznego,
- prawo międzynarodowe publiczne,
- postępowanie karne,
- publiczne prawo gospodarcze i ochrony konkurencji.
Więcej informacji o studiowaniu tego kierunku przeczytasz w artykule Co dają studia prawnicze? Zalety studiowania prawa.
Zobacz również:
Informacje o kierunku Prawo na 6 uczelniach w Poznaniu
Informacje o kierunku Administracja na 6 uczelniach w Poznaniu