Zasady rekrutacji na studia na kierunku Psychologia Biznesu (spec. Wydziału Zarządzania) na Wyższej Szkole Zarządzania i Bankowości w Poznaniu na rok 2023/2024
Posiadając już plany edukacyjne odnośnie kierunku przyszłych studiów, trzeba dokładnie sprawdzać wymogi stawiane kandydatom przez uczelnie w trakcie naboru na nowy rok akademicki, ponieważ mogą pojawiać się drobne różnice w zasadach przyjęć na studia wyższe.
Posiadając już szczegółowe informacje dotyczące wybranego kierunku studiów i wybraną uczelnię, na której kontynuowana będzie nauka, warto sprawdzić obowiązujące regulacje dotyczące naboru, które sprawdzisz przechodząc na stronę zasady rekrutacji - Wyższa Szkoła Zarządzania i Bankowości, zawarte tam informacje są aktualizowane i obowiązują w danym roku akademickim.
Kandydaci wybierający kierunki studiów oferowane przez Wyższą Szkołę Zarządzania i Bankowości w Poznaniu, przechodzą nieskomplikowana procedurę rekrutacyjną, stosowaną na większości podobnych uczelni wyższych.
Studia I stopnia
Na kierunek Zarządzanie, gdzie dostępna jest specjalność: Psychologia biznesu – studia I-ego stopnia licencjackie na Wyższej Szkole Zarządzania i Bankowości w Poznaniu, kandydaci ubiegający się o przyjęcie składają komplet dokumentów wymaganych w procesie rekrutacyjnym, o przyjęciu na studia stacjonarne i niestacjonarne, decyduje kolejność zgłoszeń rejestracyjnych – do wyczerpania limitu wolnych miejsc.
Opinie o Wyższej Szkole Zarządzania i Bankowości w Poznaniu
Duży wpływ na wybór przyszłej uczelni mogą mieć głosy aktualnie studiujących i absolwentów związanych z uczelnią, które można znaleźć w tym miejscu Wyższa Szkoła Zarządzania i Bankowości – opinie, uwagi i wnioski osób najlepiej znających specyfikę studiów, mogą okazać cenniejsze niż opisy charakterystyki uczelni, dane i statystyki dostępne dla kandydatów.
Opis studiów na kierunku Psychologia na Wyższej Szkole Zarządzania i Bankowości
Studenci realizujący studia I-ego stopnia (licencjackie) na kierunku Zarządzanie, mogą w trakcie nauki wybrać moduł specjalizacyjny Psychologia Biznesu.
W trakcie nauki, studenci uczą się wykorzystywać zdobycze klasycznej i współczesnej psychologii w przyszłej pracy związanej z kontaktami międzyludzkimi, działami HR, pracą w przedsiębiorstwach finansowych i międzynarodowych firmach biznesowych.
Więcej o kierunku: Program studiów na kierunek Psychologia Biznesu w Wyższej Szkole Zarządzania i Bankowości.
Czego się nauczysz na specjalności Psychologia Biznesu?
Studia na kierunku specjalizacyjnym Psychologia Biznesu na Wyższej Szkole Zarządzania i Bankowości w Poznaniu, opierają się w równej mierze na wykładach i zajęciach praktycznych, często realizowanych w terenie, gdzie studenci stykają się z realnymi sytuacjami i problemami jakie występują we współczesnym biznesie.
Nauka na kierunku pozwala rozwinąć kompetencje komunikacyjne, uczy szybkiego rozwiązywania konfliktów, motywowania zespołu i kierowania zasobami ludzkimi, przy wykorzystaniu dorobku nauk psychologicznych.
Przykładowe przedmioty realizowane w toku studiów:
- Komunikacja w zespole,
- Trening i rozwój mózgu,
- Motywowanie pracowników,
- Ochrona przed manipulacją.
Zobacz również:
- Informacje o kierunku Psychologia na 7 uczelniach w Poznaniu
- Informacje o kierunku Socjologia na 2 uczelniach w Poznaniu