Zasady rekrutacji na studia na kierunku Psychologia na Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Poznaniu na rok 2023/2024
W trakcie przeglądania ofert edukacyjnych i dostępnych na uczelniach kierunków studiów, należy mieć na uwadze, że procedury przyjęć na studia mogą różnić się między uczelniami, zarówno odnośnie terminów składania podań, jak i samych wymogów proceduralnych.
Najlepiej, przed podjęciem ostatecznej decyzji co do wyboru uczelni i kierunku studiów, sprawdzić czy wymogi stawiane kandydatom nie uległy zmianie, co można zweryfikować tutaj zasady rekrutacji – SWPS Poznań, można mieć wtedy pewność, że podane tam instrukcje, harmonogramy i regulaminy przyjęć, obowiązują w danym roku akademickim.
Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej w Poznaniu, prowadzi rekrutację dla nowych studentów, według przyjaznych studentom reguł, stosując nieskomplikowane zasady przyjęć na studia wyższe, z wykorzystaniem rejestracji prowadzonej internetowo.
Studia I stopnia
Osoby ubiegające się o przyjęcie na studia licencjackie I-ego stopnia na kierunek Psychologia na SWPS w Poznaniu, dokonują rejestracji poprzez internetową stronę uczelni i przyjmowani są na podstawie rankingowej listy, uwzględniającej kolejność zgłoszeń.
Kandydaci zobowiązani są również, do dostarczenia oryginałów wymaganych dokumentów do siedziby uczelni, po przejściu procesu rekrutacyjnego.
Opinie o SWPS w Poznaniu
Maturzyści i kandydaci planujący dalszą edukację na studiach wyższych, często po zapoznaniu się z oferta edukacyjną i kierunkami konkretnych studiów, nadal nie są przekonani co do decyzji o wyborze właśnie tej szkoły wyższej, dlatego można posiłkować się opiniami aktualnych studentów, które znajdziemy tutaj SWPS w Poznaniu – opinie, może okazać się, że wrażenia osób studiujących pomogą w wyborze przyszłej drogi edukacyjnej.
Opis studiów na kierunku Psychologia na SWPS w Poznaniu
Kierunek Psychologia na SWPS w Poznaniu, to trzyletnie studia I-ego stopnia, realizowane zarówno w trybie stacjonarnym jak i zaocznym. Nauka na kierunku stara się zgłębić naturę człowieka i poznać mechanizmy odpowiedzialne za jego zachowanie.
Interdyscyplinarny program edukacyjny, pozwala absolwentom wykorzystać nabytą w trakcie studiów wiedzę w pracy z drugim człowiekiem, działach HR i PR, instytucjach rządowych, ośrodkach pomocy społecznej, placówkach edukacyjnych czy służbie zdrowia.
Więcej informacji o kierunku: Program studiów na kierunek Psychologia na SWPS.
Czego się nauczysz na studiach psychologicznych?
Wybierając w trakcie studiów jeden z modułów specjalizacyjnych: Psychologia społeczna, Psychologia emocji i motywacji, Psychopatologia, Psychologia osobowości, Psychologia rozwoju człowieka lub Człowiek – perspektywa humanistyczna, studenci zdobywają umiejętności przeciwdziałania i diagnozowania konfliktów, metod komunikacji, mechanizmów motywacji i kompetencji miękkich.
Studenci w trakcie nauki spotykają się z takimi przedmiotami jak:
- Psychologia edukacji,
- Psychologia kliniczna i zdrowia,
- Psychopatologia,
- Podstawy metodologii i statystyki,
- Umiejętności osobiste,
- Psychologia różnic indywidualnych.
Więcej o studiowaniu kierunku psychologicznego w artykule: Jak zostać psychologiem i jak wyglądają studia psychologiczne?
Zobacz również:
- Informacje o kierunku Psychologia na 7 uczelniach w Poznaniu
- Informacje o kierunku Socjologia na 2 uczelniach w Poznaniu