Znajdź uczelnię dostosowaną do twoich potrzeb

Studia nie kończą się na magistrze

Studia nie kończą się na magistrze



Ukończenie studiów magisterskich na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie jest początkiem fascynującej podróży. Po zdobyciu tytułu magistra otwierają się przed Wami nowe możliwości. Jeśli chcecie poszerzyć swoje horyzonty, zdobyć dodatkową wiedzę lub rozwijać się naukowo, sprawdźcie ofertę Szkoły Doktorskiej UWM lub studiów podyplomowych. Sprawdźcie, jakie możliwości czekają na Was na UWM.

Trzy drogi po magisterce

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie oferuje naukę na każdym poziomie kształcenia. Zakres nauczania również jest bardzo szeroki. Na studiach licencjackich i magisterskich możecie kształcić się na kierunkach humanistycznych, ścisłych, przyrodniczych, medycznych, a nawet teologicznych. Po ukończeniu pierwszego i drugiego stopnia nauki macie przed sobą kilka ścieżek. Możecie od razu podjąć pracę i rozwijać swoją ścieżkę zawodową (niektórzy robią to już podczas studiów). Drugą opcją jest rozpoczęcie nauki w Szkole Doktorskiej UWM, czyli dołączenie do grona naukowców. Trzecią – podjęcie studiów podyplomowych.

Szkoła Doktorska UWM

Szkoła Doktorska Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie to jednostka akademicka, która zapewnia interdyscyplinarne kształcenie na poziomie doktoranckim w wielu dyscyplinach naukowych. Wśród nich są m.in.: nauki ścisłe i przyrodnicze, rolnicze i ogrodnictwo, historia, nauki prawne czy techniczno-inżynieryjne. Program skierowany jest do absolwentów studiów magisterskich, którzy chcą rozwijać swoje umiejętności badawcze, a także przygotować się do kariery naukowej, akademickiej lub specjalistycznej w różnych branżach.

 

Szkoła Doktorska UWM

 

Jak wygląda nauka w Szkole Doktorskiej UWM?

Kształcenie w Szkole Doktorskiej obejmuje zajęcia teoretyczne, pracę w laboratoriach czy współpracę z doświadczonymi naukowcami. Umożliwia to doktorantom zdobycie wszechstronnej wiedzy, a także rozwinięcie umiejętności analitycznych i metodologicznych. W czasie nauki w Szkole Doktorskiej doktoranci otrzymują stypendium. Jednym z atutów szkoły jest możliwość realizacji projektów we współpracy z instytucjami krajowymi i międzynarodowymi, co zwiększa ich szanse na rozwój kariery zawodowej i naukowej zarówno w Polsce, jak i za granicą. W Szkole Doktorskiej UWM można również realizować doktorat wdrożeniowy, czyli prowadzić pracę badawczą we współpracy z przedsiębiorstwem, w którym jednocześnie pracuje się zawodowo. Efekt? Wdrażanie w tych podmiotach wyników prowadzonej przez doktorantów działalności naukowej.

Dla kogo studia podyplomowe na UWM?

Studia podyplomowe na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie skierowane są do osób, które ukończyły studia wyższe i chcą kontynuować naukę, poszerzając swoje kwalifikacje zawodowe. Oferta studiów podyplomowych UWM obejmuje kierunki między innymi z dziedzin takich jak administracja, prawo, ekonomia, zarządzanie, edukacja, rolnictwo czy teologia. Różnorodność ta pozwala dostosować ścieżkę nauki do indywidualnych potrzeb oraz zainteresowań studentów i studentek. To szansa szczególnie dla tych osób, które chcą zmienić specjalizację, dostosować się do wymogów dynamicznie zmieniającego się rynku pracy lub zdobyć nowe umiejętności niezbędne w rozwijaniu kariery.

 

Dla kogo studia podyplomowe na UWM?

 

Kto i jak może aplikować?

Na studia podyplomowe mogą zapisać się absolwenci i absolwentki studiów zarówno pierwszego, jak i drugiego stopnia, niezależnie od kierunku, który wcześniej ukończyli/ły. Studia te mają na celu podniesienie kompetencji w wybranej branży. Korzyścią jest również możliwość nauki pod okiem doświadczonych wykładowców, którzy często dzielą się wiedzą i doświadczeniem zdobytym w pracy zawodowej. Proces aplikacyjny jest prosty i można go zrealizować online, składając niezbędne dokumenty na platformie rekrutacyjnej. Dzięki studiom podyplomowym absolwenci mają szansę na jeszcze lepsze przygotowanie do wyzwań zawodowych oraz zwiększenie swojej atrakcyjności na rynku pracy.

Kiedy wybrać swoją ścieżkę?

Po studiach licencjackich lub inżynierskich warto kontynuować naukę na drugim stopniu studiów. Możecie wybrać ten sam kierunek, który studiowaliście/łyście na pierwszym stopniu lub pokrewny, jeśli chcecie wyspecjalizować się w innej dziedzinie. Tytuł magistra otwiera Wam drogę do Szkoły Doktorskiej. O niej natomiast powinniście zacząć myśleć już w trakcie studiów drugiego stopnia, dzięki czemu będzie Wam łatwiej zaplanować swoją dalszą ścieżkę edukacyjną. W przypadku studiów podyplomowych nie ma takiego wymogu. Można je podjąć w dowolnym momencie – zaraz po ukończeniu studiów lub wiele lat później. Wszystko zależy od Waszych potrzeb.


Data publikacji: 21.11.2024

Studia nie kończą się na magistrze - Opinie


Nie znaleziono opinii.
Dodaj opinię