Pomorski Uniwersytet MedycznyPomorski Uniwersytet Medyczny ma wieloletnią historię, która rozpoczęła się w 1948 roku. Pierwotnie funkcjonowała jako Akademia Lekarska w Szczecinie, później jako Pomorska Akademia Medyczna w Szczecinie. Od 2010 roku jako jednostka uniwersytecka oferuje studia wyższe na 4 wydziałach (Lekarskim, Lekarsko-Stomatologicznym, Nauk o Zdrowiu oraz Wydziale Farmacji, Biotechnologii Medycznej oraz Medycyny Laboratoryjnej) w których zaplanowano edukację na 14 kierunkach.Uczelnia cieszy się ogromnym zainteresowaniem kandydatów, a na najpopularniejsze kierunki co roku jest nawet kilkanaście osób na jedno miejsce. Pomorski Uniwersytet medyczny chętnie wybierają nie tylko polscy studenci. Od 1995 roku uczelnia prowadzi kształcenie na kierunku lekarskim w języku angielskim dla studentów głównie z Norwegii oraz po niemiecku dla studentów z Niemiec. Pomorski Uniwersytet Medyczny był wielokrotnie nagradzany w polskich i zagranicznych konkursach i rankingach. Wydział Lekarsko-Biotechnologiczny i Medycyny Laboratoryjnej otrzymał prestiżową kategorię A+ w procesie kategoryzacji uczelni w Polsce.
Pomorski Uniwersytet Medyczny ma wieloletnią historię, która rozpoczęła się w 1948 roku. Pierwotnie funkcjonowała jako Akademia Lekarska w Szczecinie, później jako Pomorska Akademia Medyczna w Szczecinie. Od 2010 roku jako jednostka uniwersytecka oferuje studia wyższe na 4 wydziałach (Lekarskim, Lekarsko-Stomatologicznym, Nauk o Zdrowiu oraz Wydziale Farmacji, Biotechnologii Medycznej oraz Medycyny Laboratoryjnej) w których zaplanowano edukację na 14 kierunkach.Uczelnia cieszy się ogromnym zainteresowaniem kandydatów, a na najpopularniejsze kierunki co roku jest nawet kilkanaście osób na jedno miejsce. Pomorski Uniwersytet medyczny chętnie wybierają nie tylko polscy studenci. Od 1995 roku uczelnia prowadzi kształcenie na kierunku lekarskim w języku angielskim dla studentów głównie z Norwegii oraz po niemiecku dla studentów z Niemiec. Pomorski Uniwersytet Medyczny był wielokrotnie nagradzany w polskich i zagranicznych konkursach i rankingach. Wydział Lekarsko-Biotechnologiczny i Medycyny Laboratoryjnej otrzymał prestiżową kategorię A+ w procesie kategoryzacji uczelni w Polsce.
Pierwszy rok akademicki w tej uczelni rozpoczął się im artykulacją w 1985 roku. Dziś, Uniwersytet liczy 14 tysięcy studentów, kształcących się na 10 wydziałach realizujących 70 kierunków studiów. Dwa wydziały posiadają bardzo dobrą kategorię A przyznaną za całokształt dorobku wydziału w danej dyscyplinie nauki. Dodatkowo Uniwersytet Szczeciński ma uprawnienia do doktoryzowania studentów na 13 kierunkach studiów. Uczelnia poza działalnością w Szczecinie, posiada zamiejscowy wydział w Gorzowie Wielkopolskim. Na uczelni funkcjonuje Legia Akademicka, prowadząca szkolenie wojskowe. Studenci Uniwersytetu Szczecińskiego mają do dyspozycji doskonałą bazę dydaktyczną oraz kampus studencki z akademikami i świetnie rozwiniętą infrastrukturą. W pięciu domach studenckich może łącznie mieszkać nawet 1800 osób. Na uczelni prężnie działają koła naukowe, organizacje studentów oraz jednostki międzywydziałowe. Uczelnia prowadzi również na szeroką skalę współpracę międzynarodową. Pierwsza umowa międzynarodowa została podpisana już w 1985 roku z Uniwersytetem w Greifswaldzie w Niemczech. Aktualnie uczelnia ma podpisane 24 umowy obustronne z ośrodkami akademickimi w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Rosji, Japonii, na Słowacji, We Włoszech i innych. W 1998 roku US przystąpił do programu Socrates/Erasmus, dzięki czemu studenci mają możliwość wymiany studenckiej i odbywania części kształcenia na zagranicznych uczelniach.
W zasobach uczelni funkcjonują dwa szpitale kliniczne, utrzymujące międzynarodową współpracę w zakresie kardiochirurgii inwazyjnej, chirurgii ręki oraz gastroenterologii. Niektóre kliniki uczelni znajdują się również w innych szpitalach i ośrodkach zdrowia. Studenci mają możliwość uczestniczenia w stażach i praktykach zawodowych w najlepszych ośrodkach na Pomorzu Zachodnim. Na uczelni działa również Centrum Transferu Technologii, które sprzyja komercjalizacji wyników badań kadry naukowej, zyskując rozgłos w środowisku medycznym. Ponadto innowacyjne metody edukacyjne są dostępne dla studentów w Centrum Symulacji Medycznych. Przedsięwzięcia krajowej współpracy to Polska Baza Genetyczna Ofiar Totalitaryzmów realizowana wraz z Instytutem Pamięci Narodowej. Uczelnia, poprzez społecznie odpowiedzialną działalność Fundacji Zdrowe Społeczeństwo w Szczecinie od ponad 10 lat promuje świadomość zdrowotną w regionie w zakresie pediatrii, geriatrii oraz onkologii.Akademia Morska w Szczecinie

W zasobach uczelni funkcjonują dwa szpitale kliniczne, utrzymujące międzynarodową współpracę w zakresie kardiochirurgii inwazyjnej, chirurgii ręki oraz gastroenterologii. Niektóre kliniki uczelni znajdują się również w innych szpitalach i ośrodkach zdrowia. Studenci mają możliwość uczestniczenia w stażach i praktykach zawodowych w najlepszych ośrodkach na Pomorzu Zachodnim. Na uczelni działa również Centrum Transferu Technologii, które sprzyja komercjalizacji wyników badań kadry naukowej, zyskując rozgłos w środowisku medycznym. Ponadto innowacyjne metody edukacyjne są dostępne dla studentów w Centrum Symulacji Medycznych. Przedsięwzięcia krajowej współpracy to Polska Baza Genetyczna Ofiar Totalitaryzmów realizowana wraz z Instytutem Pamięci Narodowej. Uczelnia, poprzez społecznie odpowiedzialną działalność Fundacji Zdrowe Społeczeństwo w Szczecinie od ponad 10 lat promuje świadomość zdrowotną w regionie w zakresie pediatrii, geriatrii oraz onkologii.Uniwersytet Szczeciński

/div>
W ramach Akademickiego Związku Sportowego organizowane są mistrzostwa studentów, wykładowców pozwalające rozwijać sportową pasję. Sekcja koszykówki i siatkówki, dla kobiet i mężczyzn oraz futsal dla kobiet. Ponadto oryginalna sekcja brydża sportowego oraz wioślarstwa. Zasoby akademików uczelni, zapewniają komfortowe zaplecze socjalne na czas studiów dla uczących się spoza regionu. Honorowy tytuł doktora honoris causa tej uczelni otrzymali m.in. przedstawiciel polskiej emigracji we Francji Jerzy Giedroyć, oraz prof. Leszek Kołakowski, filozof również pracujący do końca życia na Uniwersytecie w Oxfordzie.Sprawdź również oferty edukacyjne - prywatne szkoły wyższe szczecin. 