Znajdź uczelnię dostosowaną do twoich potrzeb

Uniwersytet Szczeciński

Uniwersytet Szczeciński



1. Wydział Ekonomii, Finansów i Zarządzania - 4.28 kandydatów na jedno miejsce
Posiada długą i bogatą historię, a także oferuje wiele wartościowych specjalizacji. Studenci uczący się w trybie stacjonarnym mogą specjalizować się w następujących dziedzinach: Ekonomia, Bezpieczeństwo wodne, Przedsiębiorczość i Inwestycje, Gospodarka przestrzenna, Informatyka Ekonometria, Informatyka w Biznesie,Rynek Nieruchomości, Turystyka i rekreacja,Ekonomiczno-Prawny, Finanse i Rachunkowość, Gospodarka Nieruchomościami. Dostępne są także studia w języku angielskim w specjalizacjach Economics and IT Applications oraz International Economics.
Natomiast studia niestacjonarne można odbywać w dziedzinach: Ekonomia, Finanse i Rachunkowość, Informatyka i Ekonometria oraz Turystyka i Rekreacja. Wydział współpracuje z wieloma pracodawcami w zakresie praktyk studenckich posiadając umowy stałe z 16 w tym m.in. z Polskim Towarzystwem Ekonomicznym, Narodowym Funduszem Zdrowia czy Biurem Rachunkowym Monika Zielińska. Na jedno miejsce na kierunku Finanse i Rachunkowość przypada 4.28 kandydatów, zaś na kierunku Ekonomia 2.
Program studiów na wydziale Ekonomii, Finansów i Zarządzania


Wydział Ekonomii, Finansów i Zarządzania -  4.28 kandydatów na jedno miejsce

2. Wydział nauk społecznych Uniwersytetu Szczecińskiego - 8,78 kandydata na jedno miejsce
Powstał w 2019 roku jako jednostka organizacyjna, jednakże jego korzenie sięgają kilkadziesiąt lat wstecz. Specjalizacje dostępne na wydziale to pedagogika, nauki o polityce i administracji, psychologia oraz nauki socjologiczne. Możliwe są także studia w języku angielskim na kierunku Social Sciences. Wydział prowadzi on współpracę naukową z 4 instytutami. Dzięki kontaktom uniwersytetu z wieloma organizacjami w kwestii praktyk studenckich możliwe jest ich odbywanie m.in. w: organach administracji rządowej i samorządowej, instytucjach służby zdrowia i innych.
Studenci wydziału uczestniczą w licznych kołach naukowych jak np. Koło Naukowe Psychologii Pozytywnej “Optima”. Zdobyte przez nich umiejętności pozwalają na wykonywanie z powodzeniem wielu zawodów w zależności od specjalizacji m.in. analityk bezpieczeństwa wewnętrznego, psycholog, dziennikarz, policjant czy pracownik młodzieżowych ośrodków wychowawczych. Na jedno miejsce na kierunku Psychologia przypada 4.25 kandydatów, na kierunku Pedagogika 2.69, zaś na kierunku bezpieczeństwo narodowe 1.84.
Program studiów na wydziale nauk społecznych


Wydział nauk społecznych Uniwersytetu Szczecińskiego- 8,78 kandydata na jedno miejsce

Data publikacji: 14.02.2022
ikonka kierunki studiów

Dodatkowe informacje o studiach - Szczecin

Uniwersytet Szczeciński - Opinie


Nie znaleziono opinii.
Dodaj opinię