Zasady rekrutacji na studia na kierunku Zarządzanie na PWr na rok 2023/2024
Politechnika Wrocławska to renomowana w skali kraju uczelnia, która w swojej ofercie posiada kierunek zarządzanie. Absolwenci szkół średnich, którzy pragną rozpocząć edukację na kierunku powinni przede wszystkim sprawdzić zasady rekrutacji na kierunku zarządzanie PWr.
Każda uczelnia regularnie zmienia zasady związane z przyjmowaniem na studia. Z tego też powodu warto regularnie odwiedzać jako kandydat stronę uczelni, aby poznać dokładne warunki związane z naborem i terminy dostarczenia dokumentów.
Przyjmowanie na studia odbywa się na podstawie konkursu świadectw.
Studia I stopnia
Rekrutacja na studia I stopnia jest realizowana wyłącznie w oparciu o wynik na egzaminie maturalnym. Przedmioty uwzględniane w procesie rekrutacyjnym to: matematyka, fizyka, chemia, informatyka, geografia, biologia, język polski, język obcy.
Z uwagi na duże zainteresowanie kierunkiem studiów polecane jest zdawanie jak największej liczby przedmiotów na poziomie rozszerzonym, aby zwiększyć swoje szanse przyjęcia na studia.
Zobacz więcej: Program studiów na kierunku zarządzanie na Politechnice Wrocławskiej.
Opinie o Politechnice Wrocławskiej
Pod adresem Politechnika Wrocławska – opinie dostępnych jest wiele ocen wrocławskiej uczelni. Opinie najczęściej odnoszą się do atmosfery na studiach i poziomu kształcenia. Poruszają wszystkie najważniejsze dla kandydatów kwestie związane z uczelnią i pozwalają na dokładne poznanie samej uczelni.
Zapoznanie się z dostępnymi w sieci informacjami może dać świetne efekty i sprawi, że wybór uczelni będzie przebiegał o wiele sprawniej. Możliwe będzie bardzo łatwe i wygodne wybranie uczelni, która rewelacyjnie wpasuje się w oczekiwania i potrzeby wszystkich osób aplikujących na kierunek Zarządzanie.
Opis studiów na kierunku Zarządzanie na Politechnice Wrocławskiej
Zarządzanie na Politechnice Wrocławskiej to kierunek studiów nastawiony na zdobycie praktycznych kompetencji i szerokiej wiedzy z obszaru finansów i zarządzania ludźmi.
Studenci poznają zasady rachunkowości finansowej, socjologii, matematyki ekonomicznej, prawa, zarządzania personelem, treningu kierowniczego czy statystyki opisowej.
Zarządzanie ma na celu kompleksowe przygotowanie do pełnienia funkcji zarządczych w firmach o różnej wielkości oraz do prowadzenia własnego przedsiębiorstwa.
Czego się nauczysz na kierunku Zarządzanie na PWr?
Absolwenci legitymują się umiejętnościami:
- Prowadzenia działalności gospodarczej,
- Pozyskiwania oraz przedstawiania informacji finansowych,
- Zarządzania kosztami, majątkiem i inwestycjami,
- Znajomości zasad działania systemów informatycznych,
- Umiejętności analizowania rynku informatycznego,
- Kompetencjami w pozyskiwaniu środków finansowych na rozwój przedsiębiorstwa,
- Podejmowania właściwych decyzji mających wpływ na rozwój przedsiębiorstwa.
Więcej znajdziesz w artykule: Czego można się nauczyć na kierunku zarządzanie?
Informacje o kierunku Zarządzanie na 17 uczelniach we Wrocławiu
Informacje o kierunku Ekonomia na 4 uczelniach we Wrocławiu
Studia podyplomowe - zarządzanie Politechnika Wrocławska
Zarządzanie własnością intelektualną w biznesie
Czas trwania studiów: 1 rok (dwa semestry)
Cena za rok studiów: 5600zł
Politechnika Wrocławska oferuje nowy kierunek studiów podyplomowych, nastawionych na zdobycie kompetencji, charakteryzujących współczesnego menadżera w zarządzającego ochroną własności intelektualną na poziomie biznesowym.
Do kogo skierowane są studia?
Kierunek studiów podyplomowych oferowany przez Politechnikę Wrocławską – „Zarządzanie własnością intelektualną w biznesie” dedykowany jest absolwentom studiów wyższych I-ego stopnia (licencjat, inżynier) oraz studiów stopnia II-ego (magister, magister inżynier).
Skierowany jest do studentów, którzy są właścicielami lub pracownikami małych i średnich przedsiębiorstw, pracowników naukowych i korporacyjnych, ekonomistów, finansistów, humanistów i wykonujących wolne zawody oraz wszystkie osoby z wyższym wykształceniem, wykorzystujące w swojej pracy zasoby własności intelektualnej.
Jaką wiedzę zdobędziesz?
Nauka na studiach podyplomowych „Zarządzanie własnością intelektualną w biznesie”, wyposaża słuchaczy w umiejętności i wiedzę na poziomie menadżerskim, wykorzystywaną z powodzeniem w pracy konsultanta zarządzającego własnością intelektualną, brokera czy specjalisty w dziedzinie innowacyjności czy zasilania rynku nowymi technologiami.
Program studiów obejmuje zagadnienia związane z przedsiębiorczością korzystającą z własności intelektualnej, działania marketingowe, modele i strategie biznesowe czy zarządzanie współczesnym przedsiębiorstwem.
W trakcie dwusemestralnej nauki, słuchacze zgłębiają wiedzę między innymi z zakresu przepisów prawnych statusu i ochrony własności intelektualnej, informacji patentowej, zarządzania marką, nowoczesnych technologii informatycznych wykorzystujących własność intelektualną za pomocą Internetu czy oceny i wyceny zasobów własności intelektualnej w przedsiębiorstwie.
Zobacz więcej: Praca po zarządzaniu. Czy warto studiować ten kierunek?
Czas trwania studiów: 1 rok (dwa semestry)
Cena za rok studiów: 5800zł
Organizatorem kierunku „Zarządzanie logistyczne”, jest Wydział Zarządzania oraz Dział Kształcenia Podyplomowego i E-learningu Politechniki Wrocławskiej, który pozwala słuchaczom zdobyć dyplom ukończenia studiów podyplomowych i uzyskać specjalność w zakresie zarządzania procesami logistycznymi w przedsiębiorstwie.
Do kogo skierowane są studia?
Studia podyplomowe na kierunku „Zarządzanie logistyczne”, adresowane są do absolwentów legitymujących się dyplomem jednolitych studiów magisterskich, magisterskich II-ego stopnia oraz studiów licencjackich i inżynierskich I-ego stopnia, którzy zajmują stanowiska związane z procesami logistycznymi w firmie lub aplikują na to stanowisko.
Jaką wiedzę zdobędziesz?
Studia skierowane są do słuchaczy zainteresowanych zdobyciem umiejętności i wiedzy na poziomie specjalistycznym w zakresie procesów logistycznych w podmiotach gospodarczych i organizacjach pozarządowych non- profit.
Program studiów obejmuje zagadnienia związane między innymi z logistyką zaopatrzenia, produkcji, magazynowania i dystrybucji, transportu i spedycji, kontrolingu, wykorzystania narzędzi informatycznych w procesie logistycznym, zarządzania jakością systemów logistycznych, zarządzania ryzykiem, symulacją kosztów w logistyce i architekturą łańcuchów logistycznych czy optymalizacją decyzji.
Absolwenci studiów podyplomowych „Zarządzanie logistyczne”, potrafią samodzielnie tworzyć systemy logistyczne, posiadają wiedzę na temat ubezpieczeń logistycznych, zasad budżetowania i oceny finansowej systemów logistycznych w przedsiębiorstwie.
Więcej informacji w artykule: Praca logistyka - co to za branża, ile zarabia logistyk i co robi?