Zasady rekrutacji na studia na kierunku Zarządzanie na UE na rok 2023/2024
Zarządzanie to kierunek studiów, który cieszy się sporą popularnością i jest często wybierany przez absolwentów szkół średnich. Na stronie zasady rekrutacji UE można znaleźć kompletne informacje o naborze.
Zasady przyjmowania na kierunek Zarządzanie na Uniwersytecie Ekonomicznym zmieniają się każdego roku. Dlatego też osoby chcące podjąć się studiowania powinny regularnie odwiedzać stronę uczelni w celu zdobycia dokładnych informacji na temat naboru na studia.
Rekrutacja prowadzona jest na podstawie konkursu świadectw.
Terminarz rekrutacji 2023/2024 na Uniwersytecie Ekonomicznym
- Rozpoczęcie rejestracji w systemie IRK jest 25 maja 2023r.
Ostatni dzień rejestracji i wnoszenia opłat rekrutacyjnych (decyduje data przelewu) przypada na dzień 10 lipca 2023r.
Więcej o termiach rekrutacji na stronie: Harmonogram rekrutacji na UE.
Studia I stopnia
Nabór na studia I stopnia odbywa się w oparciu o wynik uzyskany na egzaminie maturalnym.
Przedmioty brane pod uwagę to: biologia, filozofia, geografia, chemia, historia, język polski, język obcy, informatyka, wiedza o społeczeństwie.
Dla zwiększenia szans na przyjęcie warto każdy z przedmiotów zdawać na poziomie rozszerzonym.
Zobacz więcej: Program studiów na kierunku zarządzanie na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu.
Opinie o Uniwersytecie Ekonomicznym
Strona Uniwersytet Ekonomiczny – opinie to dla kandydatów na studia prawdziwa skarbnica wiedzy na temat uczelni. Na stronie można zdobyć rzetelne informacje na temat kierunku zarządzanie i dowiedzieć się, czy studiowanie na Uniwersytecie Ekonomicznym ma sens.
Opinie z pierwszej ręki pozwalają na zdobycie rzetelnych informacji na temat uczelni i dokładne zapoznanie się z nią.
Każdy z kandydatów aplikujących na kierunek zarządzanie na UE we Wrocławiu powinien odwiedzić stronę i zapoznać się z dostępnymi na niej informacjami.
Opis studiów na kierunku zarządzanie na Uniwersytecie Ekonomicznym
Zarządzanie na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu to kierunek studiów znakomicie przygotowujący do pracy na stanowiskach kierowniczych.
W trakcie edukacji studenci poznają zagadnienia z obszaru sprzedaży, marketingu, finansów, rachunkowości czy zarządzania zespołem i projektami.
Kompleksowa wiedza zdobywana w trakcie edukacji w pełni przygotowuje do pracy na stanowiskach zarządczych oraz do prowadzenia własnego przedsiębiorstwa.
Czego się nauczysz na kierunku Zarządzanie na UE?
Absolwenci kończący zarządzanie legitymują się wiedzą z takich obszarów jak:
- Wykorzystanie nowoczesnych narzędzi komunikacji marketingowej,
- Umiejętność analizowania i filtrowania informacji,
- Prawidłowe interpretowanie zdarzeń w gospodarce na wartość instrumentów finansowych,
- Określanie najważniejszych potrzeb przedsiębiorstw,
- Prowadzenie działań promocyjnych oraz z obszaru public relations,
- Umiejętność tworzenia skutecznych kampanii marketingowych,
- Umiejętność zarządzania zespołem.
Przeczytaj więcej w artykule: Czego można się nauczyć na kierunku zarządzanie?
Zobacz również:
Studia podyplomowe - zarządzanie Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu
Analiza finansowa i zarządzanie wynikami
Czas trwania studiów: 1 rok (dwa semestry)
Cena za rok studiów: 4250zł
Podyplomowe studia „Analiza finansowa i zarządzanie wynikami”, organizowane są Katedra Rachunku Kosztów, Zarządzania Podatkami i Controllingu - Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, oferujące zdobycie nowoczesnej wiedzy w zakresie oceny budżetowania firmy.
Do kogo skierowane są studia?
Głównymi adresatami studiów podyplomowych „Analiza finansowa i zarządzanie wynikami”, są przedsiębiorcy, pracownicy działów finansowych i kontrolnych, analitycy finansowi, konsultanci i pracownicy marketingowi przedsiębiorstw handlowo-usługowych, posiadający dyplom ukończenia studiów wyższych stopnia I lub studiów magisterskich II stopnia.
Jaką wiedzę zdobędziesz?
Program studiów realizuje między innymi zagadnienia związane z wykorzystaniem narzędzi informatycznych w analizie finansowej, oceny zasobów kosztów i wyników przedsiębiorstwa, tworzenia projektów inwestycyjnych i planów finansowych, zarządzania wartością i finansami, controlingu czy optymalizacją podatków.
Studia są doskonałą okazją do zdobycia specjalistycznej wiedzy z zakresu analizy finansowej przedsiębiorstwa, zarządzania finansami i rozwijania zdolności analitycznych na stanowiskach menadżerskich.
Doradztwo podatkowe i zarządzanie podatkami
Czas trwania studiów: 1 rok (dwa semestry)
Cena za rok studiów: 4650zł
Jednoroczne studia podyplomowe „Doradztwo podatkowe i zarządzanie podatkami” oferowane przez Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu, umożliwiają zdobycie obszernej wiedzy w zakresie aktualnego prawa podatkowego i doradztwa finansowego.
Do kogo skierowane są studia?
Studia dedykowane są w szczególności do posiadaczy dyplomów ukończenia studiów wyższych w stopniu licencjackim, inżynierskim lub magisterskim II stopnia, zajmujący stanowiska decyzyjne w dziedzinie rachunkowości i finansów, księgowych, pracownikom biur rachunkowych i doradztwa podatkowego.
Jaką wiedzę zdobędziesz?
Program realizowany na studiach podyplomowych - „Doradztwo podatkowe i zarządzanie podatkami” obejmuje współczesne zasady prowadzenia ksiąg podatkowych, wykładnię prawa podatkowego, zarządzanie finansami firmy, aspekty procedur celnych i transakcji wewnątrzwspólnotowych, sprawozdawczość finansową czy unikanie podwójnego opodatkowania.
Absolwenci kierunku, zostają wyposażeni w wiedzę i specjalistyczne umiejętności, niezbędne w prowadzeniu współczesnej sprawozdawczości podatkowej, rachunkowości i finansów przedsiębiorstw oraz w zakresie podatków od osób fizycznych.
Menedżerskie studia podyplomowe Zarządzanie firmą. Instrumentarium współczesnego menedżera
Czas trwania studiów: 1 rok (dwa semestry)
Cena za rok studiów: 4 000zł
Realizowane w trakcie dwóch semestrów Menedżerskie studia podyplomowe Zarządzanie firmą – to kierunek oferowany przez Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu, umożliwiający zdobycie kompleksowej wiedzy menadżerskiej w dziedzinie zarządzania.
Do kogo skierowane są studia?
Kierunek studiów podyplomowych stworzony został z myślą o osobach zajmujących kierownicze i menadżerskie stanowiska, szefów działów zarządzających i osób decyzyjnych w przedsiębiorstwach i korporacjach oraz osób kandydujących na podobne stanowiska, posiadające dyplom ukończenia studiów wyższych na poziomie magisterskim, inżynierskim lub licencjackim.
Jaką wiedzę zdobędziesz?
W trakcie nauki na menadżerskich studiach podyplomowych – „Zarządzanie firmą. Instrumentarium współczesnego menedżera”, realizowany jest program nastawiony między innymi na zdobycie umiejętności i usystematyzowanie wiedzy z dziedzin takich jak współczesne metody i techniki zarządzania, zarządzanie przedsiębiorstwem i małą firmą, aspekty prawne działalności gospodarczej, negocjacje czy zaawansowany trening menadżerski.
Studia na kierunku umożliwiają zdobycie umiejętności menadżerskich, niezbędnych podczas kierowania firmą, przedsiębiorstwem czy instytucją w oparciu o współczesne techniki zarządcze.