Gorąco zachęcamy do podzielenia się swoją opinią na temat uczelni Wyższa Szkoła Społeczno-Ekonomiczna (WSSE) w Gdańsku. Z pewnością będzie ona bardzo pomocna dla Waszych młodszych kolegów rozpoczynających studia wyższe.
Moim zdaniem są to studia z misją – jeśli lubisz pracować z ludźmi, to jest to. Jest sporo przedmiotów związanych z prawem i psychologią, co daje fajne podstawy. Najlepsze były praktyki – widzisz, jak wygląda ta praca od kuchni i możesz się sprawdzić. Ekipa na roku jest różnorodna, ale wszyscy mają ten sam cel – pomagać innym. No i Gdańsk to idealne miasto na studia, szczególnie latem, kiedy można odsapnąć na plaży.
kultowa uczelnia dla przyszłych aktorów – wymaga dużo pracy, ale daje ogromne możliwości rozwoju. Zajęcia są intensywne: dużo warsztatów, ćwiczeń scenicznych, monologów. Wykładowcy to profesjonaliści z branży, którzy naprawdę wiedzą, co robią. Jeśli masz pasję do teatru i filmu, to zdecydowanie tu znajdziesz to, czego szukasz. Uczelnia ma świetne zaplecze, sceny i sprzęt, a atmosfera jest wymagająca, ale bardzo inspirująca. Trzeba się przygotować na sporo stresu, ale jeśli jesteś gotowy na wyzwania – to najlepszy wybór.
Jeśli masz pasję do tworzenia, rysowania, projektowania, to uczelnia zapewnia masę inspiracji i dobrych nauczycieli. Zajęcia praktyczne, ćwiczenia z nowych technologii, grafika komputerowa – to wszystko, czego potrzebujesz, żeby się rozwinąć. Wykładowcy są w porządku – sporo ludzi z branży, którzy naprawdę wciągają cię w temat. Z minusów – studia artystyczne to ciągła walka o czas, bo trzeba ciągle coś tworzyć, więc nie każdemu to podejdzie. Ale jak masz zacięcie do sztuki, to warto
Jeśli chce się pracować z dziećmi z różnymi trudnościami, to pedagogika specjalna w Korczaku daje naprawdę dobry start. Wykładowcy z pasją, fajne podejście do dzieciaków z różnymi potrzebami. Uczelnia jest mała, ale dość przyjazna, a zajęcia praktyczne to duży plus – często są organizowane w szkołach, ośrodkach terapeutycznych itp. Jednak nie spodziewaj się zaawansowanego zaplecza – może być czasami chaotycznie, ale ogólnie nie jest źle.
Kierunek raczej dla tych, co chcą po prostu skończyć studia i mieć papierek. Nie ma co oczekiwać cudów, ale jak ktoś się przyłoży, to coś wyniesie. Dużo rzeczy typu podstawy zarządzania, marketingu, HR. Trochę gadania o niczym, ale są też fajne zajęcia praktyczne. Organizacja uczelni taka sobie, czasem chaos, ale ogarniają w końcu. Za to duży plus za elastyczność – jak pracujesz, to idzie się dogadać.
Trochę jak miniaturowy UE – mniej ludzi, mniej zajęć, ale klimat całkiem fajny. Ekonomia w wersji light – dużo teorii, trochę praktyki, ale zależy od prowadzącego. Jak ktoś myśli o karierze w bankowości czy księgowości, to spoko start. Nie ma wielkich możliwości rozwoju jak we Wrocławiu, ale za to więcej indywidualnego podejścia. Miasto też klimatyczne – góry, chill, nie to co wielkomiejski zgiełk.
Na zarządzaniu raczej nie ma jakichś wielkich cudów, ale jak ktoś szuka spokojnych studiów z podstawową wiedzą o biznesie, to może być okej. Wykłady są trochę nudne, bo dużo teorii o zarządzaniu i ekonomii, ale jeśli ktoś się przyłoży, to wyciągnie coś wartościowego. Uczelnia jest mała, więc wykładowcy znają wszystkich po imieniu i można liczyć na większe zaangażowanie. Jeśli nie chcesz iść na wielką uczelnię, a po prostu zdobyć papierek i trochę wiedzy – to dobra opcja.
To miejsce dla osób, które naprawdę czują teatr, sztukę i scenę. Zajęcia są intensywne – dużo ćwiczeń aktorskich, wykładów o historii teatru, o psychologii postaci. Ale to nie jest tylko nauka tekstu – uczysz się siebie i jak być na scenie. Atmosfera jest twórcza, ale też wymagająca. Wykładowcy to profesjonaliści, więc jeśli masz talent, to na pewno cię zauważą. Warto dodać, że to intensywny kierunek, więc musisz być gotowy na sporo pracy.
Jak dla mnie fajny, spokojny kierunek. Uczymy się wszystkiego po kolei – prawo, zarządzanie dokumentacją, trochę organizacji pracy. Fajne było to, że na niektórych zajęciach robiliśmy symulacje pracy w urzędzie – śmiesznie, ale też coś z tego wyniosłem. Plan zajęć jest dość elastyczny, więc można to pogodzić z pracą. Ogólnie, jak ktoś chce bezstresowych studiów, to polecam.
Studia na tym kierunku oferują gruntowne przygotowanie teoretyczne oraz praktyczne do zawodu pracownika socjalnego. Program jest dostosowany do aktualnych potrzeb społecznych, co pozwala na zdobycie umiejętności bezpośrednio w pracy. Wykładowcy to profesjonaliści z dużym doświadczeniem w sektorze społecznym, co jest ogromnym atutem. Szkoła kładzie duży nacisk na praktyki, umożliwiając zdobycie cennego doświadczenia.
Studia na tym kierunku spełniły moje oczekiwania. Chociaż wymagają sporo wysiłku, to jednak klimat na uczelni jest pozytywny, a nowoczesna baza dydaktyczna ułatwia naukę. Spotkałem się z różnymi sytuacjami, ale ogólna atmosfera i warunki studiowania są satysfakcjonujące. Zdecydowanie polecam tę uczelnię jak i kierunek jest w porządku w dodatku nie jest mocno angażujący
Pierwszy rok przynosi najwięcej zajęć, ale nie jest to nadmiernie obciążające. Uważam, że równoważenie studiów dziennej formy z pracą może być wyzwaniem ze względu na plan zajęć. Środowisko studenckie jest przyjazne, a problem z komunikacją z niektórymi wykładowcami nie umniejsza ogólnie pozytywnej oceny. Zarządzanie też jest takim kierunkiem, który po prostu trzeba czuć
Podczas zajęć zdobyłam wiedzę teoretyczną z zakresu pedagogiki oraz praktyczne wskazówki dotyczące pracy nauczyciela, metod pracy z dziećmi i sposobów przekazywania im wiedzy z różnych przedmiotów. Na zajęciach z metodyki nauczyłam się, w jakiej kolejności wprowadzać materiał i jak organizować zabawy edukacyjne. Atmosfera na uczelni jest pozytywna, wszyscy studenci wspierają się nawzajem. Starsi studenci często pomagają młodszym, udzielając informacji o wykładowcach czy przekazując swoje notatki. Profesorowie dbają o to, aby studenci czuli się komfortowo na uczelni.
Studiowanie jest przyjemne i podobne do nauki w szkole średniej, ale z tą różnicą, że nie ma konieczności ciągłej nauki na bieżące testy, a skupienie się na materiałach przed sesją egzaminacyjną. Jest sporo wolnego czasu w ciągu tygodnia, co umożliwia efektywne połączenie studiów z pracą zawodową przy dobrej organizacji czasu. Panuje serdeczna atmosfera, wykładowcy są uprzejmi i kompetentni, a większość z nich bardzo dobrze przekazuje wiedzę. Studenci są tolerancyjni, przyjaźni i gotowi do wzajemnej pomocy. Na kierunku administracji panuje przyjazny klimat. Jestem zadowolony z wyboru tej uczelni.
Studiuję na tej uczelni trzeci rok. Uczelnie mnie jakoś nie rozczarowała. Atmosfera jest w porządku. Właściwie z każdym wykładowcą idzie się dogadać. Kadra dość kompetenta. Jest troche ludzi z Uniwersytetu Gdańskiego. Ja nie trafiłam na jakieś problemy nie do przeskoczenia jak do tej pory. Mam zamiar na tej uczelni kontynuować studia magisterskie. Zależy mi głównie na dyplomie a jeśli chodzi o poziom zdobywanej wiedzy to uważam, że nie jest najgorzej. Nie sposób nie wspomnieć o tym,ze zdalne nauczanie utrudnia kontakt z uczelnią, ąle wiem, że wielu moich znajomych którzy studiuja na innych uczelniach mają podobne problemy.
Uczelnia w mojej ocenie jest bardzo w porządku. Wykładowcy są kompetentni i nastawienie mają bardzo pozytywne zarówno do życia jak i do studenta. Praktycznie nie miałem jak na razie żadnych problemów. Czasami zdarzał się jakiś odwołany wykład, ale to nie były kwestie nagminne. Sam wybór specjalizacji – zarządzanie zasobami ludzkimi uważam za świetny wybór. Jest to konkretna wiedza, która mnie bardzo interesuje. Dużą rolę w tym zawodzie odgrywa znajomość psychologii. Ja jestem bardzo zadowolony z tego kierunku, który wybrałem.
Jestem na kierunku pedagogika. Uczelnia może nie jest jakoś szczególnie wymagająca, ale mi to specjalnie nie przeszkadza. Atmosfera jest dość przyjemna, sporo wiedzy jeśli komuś zależy to można zdobyć. Wykładowcy trzymają pewien poziom. Może nie cisną jakoś maksymalnie na egzaminach, ale też nie o to chodzi żeby cisnęli. W sumie to student też powinien mięć trochę ambicji, żeby się czegoś nauczyć.Sam kierunek podoba mi się chociaż mam świadomość, że praca w szkole to nie jest łatwy kawałek chleba.
Jeśli chcesz pracować w księgowości, bankowości, czy ogólnie w finansach, to WSHIU może cię dobrze przygotować do tego zawodu. Zajęcia są konkretne, sporo matematyki, prawa finansowego i rachunkowości. Wykładowcy to głównie praktycy, więc dają solidną wiedzę, ale czasami mogą być trochę nudni w swojej metodzie nauczania. Uczelnia sama w sobie nie jest jakaś super wyróżniająca się, ale jeśli zależy ci na zdobyciu konkretnych umiejętności, to jest to sensowny wybór.