Galeria pomorskie
Galeria pomorskie
Galeria pomorskie
Galeria pomorskie
Galeria pomorskie
Galeria pomorskie
Galeria pomorskie
Galeria pomorskie
Galeria pomorskie
Galeria pomorskie
Wyższa Szkoła Logistyki (WSL) logo

Gorąco zachęcamy do podzielenia się swoją opinią na temat uczelni Akademia Ateneum w Gdańsku. Z pewnością będzie ona bardzo pomocna dla Waszych młodszych kolegów rozpoczynających studia wyższe.

  • dominik
    Filologia angielska

    Studiowanie Filologii Angielskiej to fajna przygoda. Program jest super zróżnicowany, więc nie ma nudy – uczysz się języka, literatury, a nawet kultury. Wykładowcy to prawdziwi pasjonaci, którzy zarażają swoją energią. Mnóstwo praktycznych zajęć i warsztatów sprawia, że naprawdę szybko łapiesz język. A do tego Gdańsk to idealne miasto na studia – pełne życia i fajnych miejsc do spędzania wolnego czasu.

    18-09-2024
  • Ewa
    Zarządzanie

    Zajęć jest znacznie mniej niż w liceum, co umożliwia łatwe połączenie studiów z pracą. Kierunek zarządzania otwiera szerokie perspektywy zawodowe, a potrzebne materiały są łatwo dostępne. Wykładowcy są dostępni i pomocni, tworząc luzacką atmosferę, bez niepotrzebnej konkurencji między studentami. W kwestiach administracyjnych też idzie się dogadać na spokojnie.

    15-05-2024
  • Eryk
    Psychologia

    Prowadzący na ogół są entuzjastycznie nastawieni do dzielenia się wiedzą, wykazując wielką chęć nauczania, szczególnie w trudniejszych obszarach. Charakteryzują się ludzkim podejściem i cenią zaangażowanie ze strony studentów. Na uczelni panuje silne poczucie wspólnoty i wsparcie między kierunkami. Mimo kilku rozczarowań dotyczących zawartości programu, zachęcam do zapoznania się z literaturą przed podjęciem decyzji o studiach.

    04-04-2024
  • Paula
    Pedagogika

    Jakość wykładów zależy od osoby prowadzącej, ale ogólnie są one na wysokim poziomie. Mimo że zarówno wykładowcy, jak i studenci są przeze mnie oceniani pozytywnie, uczelnia ma również swoje minusy. Jednym z głównych jest słaba organizacja. Plan zajęć często zawiera błędy, a informacje na stronach internetowych nie zawsze pokrywają się z tymi umieszczonymi na drzwiach sal. Najlepiej jest sprawdzać wszystko wielokrotnie. Cieszę się z wyboru tej uczelni i mam nadzieję, że pomoże mi ona osiągnąć moje zawodowe marzenia w przyszłości.

    12-02-2024
  • Klaudia
    Filologia angielska

    Studiowanie jest wymagające. Trzeba się dostosować do nauki, która odbywa się głównie w języku innym niż ojczysty. Niektóre przedmioty są skomplikowane, jak na przykład fonetyka czy gramatyka kognitywna. Oprócz fonetyki, również kulturoznawstwo było wyzwaniem. Wymaga to sporo lektury, zarówno beletrystycznej, jak i podręcznikowej. Większość wykładowców traktuje studentów z szacunkiem. Relacje studenckie różnią się w zależności od grupy; ci, którzy chcą się uczyć, robią to, a reszta nie. Studiowanie anglistyki wymaga silnej motywacji i konsekwentnego wysiłku. Najtrudniejsze są pierwszy rok licencjacki i pierwszy rok studiów magisterskich. Ogólnie rzecz biorąc, nie jest zbyt źle, ale to nie oznacza, że jest prosto. Aby skończyć te studia na odpowiednim poziomie, trzeba się postarać. Nie żałuję ani wyboru uczelni, ani kierunku.

    23-11-2023
  • Aia
    Pedagogika edukacja przedszkolna i wczesnoszkolna

    Pedagogika w Akademii Ateneum to inna liga. Poziom przekazywanej wiedzy i praktyki to 10/10. Studia od prawdziwych pedagogów i nauczycieli. Kategoria naukowa B+ potwierdza tylko wysoki poziom, podobno od 2024 będzie można zrobić dr w Akademii. Co ważne, atmosfera w Akademii jest rodzinna i prostudencka, zjazdy w sobotę i niedzielę to przyjemność. Spędziłam tu miłe lata. Polecam.

    26-04-2023
  • Vi-Kinga
    Filologia szwedzka

    Nauka języka od podstaw to nie są najłatwiejsze studia. Ale satysfakcja jest nieporównywalna z innymi studiami, zwłaszcza że wykładowcy od języka trzymają poziom. Ogromnym atutem jest praca z językiem szwedzkim, którą można znaleźć po tych studiach (a nawet w ich trakcie) bez większego problemu. Dlatego polecam filologię szwedzką w Ateneum właściwie bez wahania.

    26-03-2023
  • Angelika
    Filologia hiszpańska

    Studiuję filologię hiszpańską na tej uczelni. Studiuję w trybie niestacjonarnym. Zjazdy mamy co dwa tygodnie w soboty i niedziele. Drugi język jest obowiązkowy ja wybrałam angielski. Uczelnia jak dla mnie jest całkiem ok. Z tego co rozmawiałam ze znajomymi to na innych uczelniach filologia wygląda podobnie. Minusem studiowania w tym trybie jest zbyt mały kontakt z językiem, żeby się go dobrze nauczyć. Także trzeba uzupełniać o jakieś narzędzia dodatkowe typu aplikacje lub dodatkowe zajęcia. Lubię kulturę hiszpańska i dlatego bardzo jestem zadowolona ze swojego wyboru. Drugi raz wybrałabym na pewno tak samo

    24-01-2022
  • Luiza
    Pedagogika

    Poziom jest ogólnie niezły. Wykładowcy jak dla mnie to autorytet. W większości to bardzo nowocześnie myślący ludzie z dużym poziomem tolerancji w dobrym tego słowa znaczeniu. Jeśli chodzi os studentów to nie ma reguły. Są bardzo otwarci i inteligentni ludzie, ale znajdzie się trochę osób z bardzo niskimi ambicjami. Aby zaliczyć, a co się umie to nie ma to żadnego znaczenia. Atmosfera w szkole jest fajna, Uczelnia w większości przypadków ma nastawienia pro studenckie. Z wyboru kierunku również jestem zadowolona. Ogólnie rzecz biorąc to mi się tu podoba.

    23-04-2021
  • Wdzięczna
    Edukacja wczesnoszkolna i wychowanie przedszkolne

    Zdecydowałam się podjąć studia w Ateneum,dzięki pozytywnej opinii mojej kuzynki.To był strzał w 10! Niesamowite jest to z jaką pasją i zaangażowaniem podchodzą wykładowcy do przedmiotu,który wykładają.W przeciągu 3 semestrów nauczyłam się bardzo wiele.Wykładowcy są wymagający,ale wyrozumiali i przyjaźnie nastawieni.To się chwali! Najbardziej urzeka mnie Ich skromność.Mimo ogromnej wiedzy,którą posiadają. Cieszę się,że mój wybór padł na Ateneum.Wierzę,że lepiej trafić nie mogłam????Pozdrawiam wszystkich Wykładowców.

    21-02-2021
  • Student
    Dziennikarstwo

    Studiuje w tej szkole na kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna. Na drugim roku są dwie ścieżki do wyboru : dziennikarstwo i Marketing medialny. Ja wybrałem Marketing medialny. W sumie większość przedmiotów jest takich samych na obu ścieżkach, różnice będą się sprowadzały do kilku przedmiotów. Jestem zadowolony z takich przedmiotów jak Marketing w mediach społecznościowych czy Marketing SEO. Mamy dużo warsztatów radiowych i prasowych. Szkoła zatrudnia dziennikarzy min z Radia Gdańsk. Wykładowcy to ludzie na poziomie. Szkoła pasuje mi też światopoglądowo. Jeśli ktoś jest fanem takiego dziennikarstwa jakie reprezentuje TVP info, to lepiej niech wybierze sobie inna uczelnie. Wiem, że w Toruniu są też specjaliści od mediów.

    04-02-2021
  • Agnieszka
    Pedagogika

    jestem na pedagogice, u nas wykładowcy akurat spoko może 2 czy 3 takich sluzbistow nam się trafiło. A co do dziekanatu to trzeba samemu wszystkiego pilnować bo oni nie są zorganizowani ( wróciłam po dziekance i sama musiałam latać by czegoś się dowiedzieć). No wykłady potrafią być po 100 parę osób, ( takie mają sale) na roku jest około 50 tak średnio chociaż u mnie na roku na naukach o rodzinie było 5 os. Z języków no to angielski, hiszpański i rosyjski chyba. A język i poziom zależy od tego ile osób na jaki się zgłosi

    15-11-2018
  • Przemek
    Dziennikarstwo i komunikacja społeczna

    obecnie studiuje dziennikarstwo i komunikacje społeczną tam na drugim roku :) Powiem tak, mogło być lepiej, lecz jak na cene to tam na prawdę się mozesz ciekawych rzeczy się nauczyć, podstawą to chodzenie na wykłady :) zdobędziesz tam kontakty które mogą zaowocować w przyszłośći :) mamy studenckie radio, które zapewnia nam praktyke i mozesz wiele sie tam nauczyć :) ja tam jestem jeden z bardziej ogarniających organizacje audycji :) Większość wykładowców jest fajna do tego stopnia ze mam ich numery czy na FB i czasem pomagają prywatnie np.: w edycji tekstów lub po prostu niektózy u nich dostają prace lub rekomendują :) Więc zachęcam do studiowania, raczej mamy małe grupy, lecz to też ułatwia i nie ma tłoku na korytarzach. Oczywiście są wady jak w każdej uczelni, mamy w planie np.: jeden dzień wolny w tygodniu, jak dobrze pójdzie do końca maja sesja zaliczona, jeśli chodzisz na wykłądy i uczysz się na egzaminy, których nie ma dużo przynajmniej na dziennikarstwie to mozesz starać się o stypendium :) Te studia (kierunek dziennikarstwo) bardziej opiera się na praktyce, choć pierwszy semestr trzeba przeżyć xd

    14-11-2018
  • Julita
    Pedagogika edukacja przedszkolna i wczesnoszkolna

    Wszystkim serdecznie polecam te uczelnie gdyz jak slyszalam opinie o innych gdzie wykladowcow nie interesuje ze ludzie pracuja dlatego studiuja zaocznie to w Ateneum podchodza indywidualnie pod studenta. Mam kolezanke ze Szwecji która studiuje ze mna. Zajecia sa ciekawe i godz odpiwiednie. Plusem jest lokalizacja blisko pkp pks. Od nie dawna w Ateneum jest bar gdzie mozna smacznie zjeść. Ja poszlam tam studiowac z polecenia i sama polecam. Koncze licencjat i mgr tez bede tam kontynuować. Cena na zaocznych jest niska z porównaniem do innych uczelni i nie zmienia sie od 3 lat jak studiuje. Bardzo polecam.

    18-05-2018
  • KAROL!
    Filologia angielska

    Hej, jestem teraz na trzecim roku filologii angielskiej i ogólne wrażenia są pozytywne. Szczególnie jeśli chodzi o atmosferę na uczelni i kontakt z wykładowcami. Wcześniej byłem przez 1 semestr na Uniwersytecie Gdańskim i w Ateneum zupełnie inaczej traktuje się studentów. Wykładowców i władze uczelni obchodzi Twoje zdanie, jak masz jakiś problem to śmiało można z nimi pogadać i wyjaśnić sytuację. Także ogólnie uczelnia bardzo przyjazna dla studentów i można się w niej dobrze czuć.

    16-05-2018
  • martusia:*
    Pedagogika edukacja przedszkolna i wczesnoszkolna

    Cześć cześć. Moim zdaniem uczelnią jest naprawdę super! Wykłady są prowadzone na wysokim poziomie, wykładowcy bardzo przyjaźnie nastawieni do studenta. To samo tyczy się współpracy z dziekanatem, Panie bardzo miłe i pomocne co rzadko się zdarza :) oczywiście zdarzają się profesorowie , którzy bardzo dużo wymagają moim czasami za dużo...czasem zdarza się że oczekują obecności na wykładach, sprawdzają obecność co nie powinno mieć miejsca. Sytuacja taka była w przypadku dwóch czy 3 profesorów. Mi się studiuje bardzo dobrze, jestem na studiach zaocznych także aby pogłębić temat zaczęty na wykładach trzeba dużo pracować w domu. Bo wykładowca dużo nie zrobi powiedzmy w 4 bloki :)

    15-05-2018