80-336 Gdańsk
ul. Kazimierza Górskiego 1
58 554 71 21,
58 554 71 98,
58 554 71 25
Tradycje Gdańskiej akademii sięgają 1952r., utworzono wtedy Technikum Wychowania Fizycznego, które w kilka lat później rozszerzono o Studium Nauczycielskie Wychowania Fizycznego.
Cieszące się dużą popularnością instytucje edukacyjne, w 1969r. mogły się już poszczycić rangą szkoły wyższej, a uczelnia zaczęła funkcjonować jako Wyższa Szkoła Wychowania Fizycznego, obecną nazwę uczelnia posiada od 2001r. Kompleks uczelniany zajmuje ponad 20ha powierzchni, na której oprócz budynków dydaktycznych mieszczą się również obiekty sportowe, takie jak wielofunkcyjna hala sportowa, która może pomieścić 2tyś. widzów podczas organizowanych wydarzeń sportowych.
Pod egidą uczelni działa również Narodowe Centrum Żeglarstwa, które jest pierwszym polskim ośrodkiem tego typu z certyfikatem Międzynarodowej Federacji Żeglarstwa – World Sailing. Przy gdańskiej akademii, od wielu lat działa słynny klub sportowy AZS - AWFiS Gdańsk – kuźnia polskich mistrzów olimpijskich. Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku dysponuje 25 obiektami sportowymi, oferując studentom edukację na 25 specjalnościach kształcenia.
Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu (AWFiS) im. Jędrzeja Śniadeckiego w Gdańsku to wiodąca placówka w dziedzinie edukacji związanej ze sportem oraz zdrowiem. Usytuowana jest w przepięknym, nadmorskim mieście Gdańsk.
Misją uczelni jest wszechstronne, praktyczne i teoretyczne przygotowanie studentów do profesji związanych z wychowaniem fizycznym, sportem, rehabilitacją i turystyką. Unikalny charakter tej placówki wiąże się z uczącym na każdym kierunku kontekstem naukowym, sportowym i zdrowotnym.
AWFiS szczyci się wysoką jakością kształcenia, co potwierdza wielokrotnie zdobywane miejsca w rankingach edukacyjnych. Dążeniem uczelni jest rozwój nauki przez innowacyjne badania, a także poprawa kondycji życiowej społeczeństwa poprzez promocję aktywnego stylu życia.
Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom XXI wieku, AWFiS koncentruje się na międzynarodowym charakterze badań i studiów, integrując się z partnerami na całym świecie. Jest zatem idealnym miejscem dla tych, którzy chcą połączyć zdrowy tryb życia z najwyższymi standardami edukacji.
1. Fizjoterapia - 10.73 kandydata na jedno miejsce
Studia na kierunku Fizjoterapia to studia jednolite magisterskie. Odbywają się stacjonarnie. Trwają 5 lat. Kierunek ten koncentruje się przed wszystkimi na nauce związanej ze zdrowiem oraz medycyną. Absolwenci uczą nabywać umiejętności zwiane z zawodem fizjoterapeuty. Uzyskują kompetencje w zakresie diagnozowania funkcjonalnego oraz wykonywania zabiegów fizjoterapeutycznych. Na kierunku Fizjoterapia spotkamy takie przedmioty jak: fizjoterapia ogólna, kinezyterapia, masaż leczniczy, terapia manualna, medycyna fizykalna, medycyna biologiczna czy masaż drenaż limfatyczny. Jest to bardzo ciekawy i interesujący kierunek.
Absolwenci na pewno znajdą odpowiednią prace po ukończeniu tych studiów. Mogą pracować w jednostkach ochrony zdrowia takich jak szpitale, sanatoriach, ambulatoria czy przychodnie rehabilitacyjne, gabinetach fizjoterapeutycznych, w hotelach, klubach sportowych. Kierunek jest idealnym przygotowanie zawodowym. Warto rozwijać swoje umiejętności w zakresie najnowszych badań i nowinek dotyczących naszego zdrowia.
Program studiów na kierunku fizjoterapia
2. Sport - 5.23 kandydata na jedno miejsce
Studia na kierunku Sport to studia pierwszego stopnia licencjackie. Kończą się uzyskaniem dyplomu licencjata. Kierowane są one przed wszystkim do osób, które chcą połączyć karierę sportową z zdobywaniem i poszerzaniem wiedzy z zakresu sportu. Zajęcia prowadzą doświadczeni praktycy, trenerzy z wieloletnim stażem. W śród przedmiotów na tym kierunku znajdziemy między innymi: pedagogikę, biochemie, gimnastykę, piłkę nożną, siatkówkę, koszykówkę, metodykę wychowania fizycznego, zarządzanie i marketing czy psychologię.
Absolwenci po tym kierunku znajdą zatrudnienie w klubach sportowych, sztabach zawodowych zawodników i drużyn sportowych, w obiektach sportowych i rekreacyjnych, w mediach bądź otworzą własna działalność gospodarczą związaną z rynkiem sportu. Jest to bardzo interesujący kierunek. Idealny dla osób lubiących ruch, a nie siedzenie za biurkiem. Studia te są propozycją dla tych, którzy kochają sport i chcą z nim związać swoje życie zawodowe. Doskonałe umiejętności na pewno w tym pomogą.
Program studiów na kierunku sport
3. Turystyka i rekreacja - 2.82 kandydata na jedno miejsce
Studia na kierunku Turystyka i rekreacja to studia licencjackie pierwszego stopnia. Kończą się ukończeniem dyplomu licencjata. Gwarantują szczególne umiejętności potrzebne w dalszym życiu zawodowym. Są one skierowane do osób, które interesują się szeroko rozumianą turystyką i rekreacją. Wyróżniają je zajęcia praktyczne w formie obozów letnich, zimowych, wędrówek kajakowych, rowerowych, pieszych, żeglarskich, turystyki kwalifikowanej.
Po ukończeniu tego kierunku absolwent będzie mógł pracować między innymi w: zarządzie biura turystycznego, Spa&wellness, hotelarstwie, gabinetach dietetycznych, jako pilot wycieczek czy dbać o bezpieczeństwo w turystyce i rekreacji. Może również otworzyć własną działalność gospodarczą. Jest to bardzo ciekawy kierunek. Studia te kierowane są przede wszystkim do osób, które są ciekawe świata i fascynują się podróżami. Dobrze jest być tez kreatywnym i cierpliwym, aby w przyszłości umieć na przykład pracować z klientem. Mamy tu więcej praktyki niż teorii.
Program studiów na kierunku Turystyka i rekreacja