Studia na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego to dla studentów niepowtarzalny czas rozwoju, zdobywania wiedzy teoretycznej, stanowiącej podstawę przyszłych działań, ale także wiedzy praktycznej, która pozwala na lepsze poruszanie się w biznesie oraz podejmowanie bardziej świadomych decyzji. Wykładowcy Wydziału Zarządzania UŁ nieustannie doskonalą swój warsztat i metody dydaktyczne, aby studia były jak najbardziej wartościowe, a wiedza przekazywana w sposób przystępny i różnorodny.
Pracownicy Wydziału Zarządzania UŁ mają doświadczenie praktyczne w różnych obszarach gospodarczych. Zajęcia prowadzone są także przez osoby na co dzień funkcjonujące w otoczeniu biznesowym – praktyków pracujących w renomowanych firmach i przedsiębiorstwach oraz liderów biznesu, którzy dzięki bogatemu doświadczeniu zawodowemu wprowadzają studentów w arkana działalności zawodowej, prowadząc przedmioty ściśle związane z praktycznym wymiarem pracy w sektorze zarządzania.
Wydział Zarządzania wspiera nauczycieli akademickich poprzez działalność Centrum Rozwoju Dydaktyki, które organizuje szkolenia w zakresie wykorzystania metod i technik kształcenia. Wielu z dydaktyków Wydziału Zarządzania UŁ korzysta podczas zajęć z nowoczesnych narzędzi dydaktycznych, takich jak: Mentimeter, Kahoot, Prezi, Socrative, Padlet, czy Sway. Dydaktycy WZ UŁ chętnie biorą udział w konferencjach nie tylko naukowych, ale także dydaktycznych.
Z kolei studenci poszczególnych kierunków mają dostęp do dodatkowych możliwości rozwoju – poprzez obsługę specjalistycznego oprogramowania, po udział w grach symulacyjnych, projektach społecznych, warsztatach czy mini-wydarzeniach branżowych, przygotowujących ich do pracy w zawodzie.
Studenci kierunku Automatyzacja Procesów Biznesowych posiadają darmowy dostęp do programu Blue Prism - to najczęściej wykorzystywany program w branży Robotyzacji Procesów Automatycznych, służący do automatyzowania działań z użyciem programów komputerowych. To pierwszy kierunek w regionie i jeden z pierwszych kierunków w Polsce, który oferuje studentom praktyczną wiedzę z zakresu tworzenia robotów. Aktualnie trwają prace nad powstaniem wydziałowego chatbota, opartego o ChatGPT.
W ramach zajęć odbywa się również mini hackathon organizowany z firmami, podczas którego studenci mają okazję wykorzystać pozyskaną na studiach wiedzę i przygotować oryginalne wdrożenie na potrzeby konkretnej firmy. W zadaniu liczy się przede wszystkim kreatywne podejście do rozwiązania rzeczywistego problemu oraz odpowiednie zaprezentowanie innowacyjnego pomysłu.
W ramach zajęć Zarządzanie projektami studenci przygotowują projekty społeczne, które również realizują w praktyce. W ramach projektów prowadzą akcje społeczne, zbiórki charytatywne, aplikacje czy koncepcje innowacyjnych urządzeń.
Studiowanie kierunku Zarządzanie daje możliwość korzystania z takich narzędzi jak: zintegrowany system informatyczny IFS Applications i oprogramowanie klasy ERP – OPTIMA. Z kolei w grze symulacyjnej TOPSIM – General Management II studenci mogą sprawdzić swoje umiejętności zarządzania firmą. Każdy z pięciu zespołów reprezentuje firmę rywalizującą z pozostałymi o utrzymanie się na rynku – metody zarządzania i decyzje podejmowane przez zespół wpływają na to, która firma wygra rywalizację.
W toku studiów kierunku Finanse i inwestycje wykorzystywane są natomiast gry symulacyjne oparte na nowoczesnych narzędziach informatycznych, a nieodłączny element zajęć na kierunku Marketing stanowią interaktywne i projektowe metody pracy, gry strategiczne oraz prace zespołowe.
Dodatkowo na wielu kierunkach zajęcia są prowadzone w formie warsztatów projektowych z wykorzystaniem różnych narzędzi informatycznych.
Dla potrzeb zajęć i projektów realizowanych na Wydziale Zarządzania wykorzystywana jest też platforma ClickMeeting. Wszyscy pracownicy i studenci mają dostęp do licencji MS Office 365, a także do platformy e-Campus (Moodle), która jest podstawowym narzędziem wspierającym działania w obszarze e-learningu i blended learningu.