Jeśli jesteś zainteresowany ekonomią, prawem oraz socjologią i rozważasz studia na kierunku administracja, to jesteśmy tutaj, aby dostarczyć Ci wszelkich niezbędnych informacji, które mogą pomóc Ci w procesie podejmowania decyzji.
Jesteśmy świadomi, że wybór kierunku studiów oraz odpowiedniej uczelni może być trudny i stanowić wyzwanie dla wielu osób. Dlatego mamy nadzieję, że ten artykuł okaże się dla Ciebie cennym źródłem informacji.
Zasady i terminy rekrutacji na kierunek Administracja w Łodzi
Łódź, jako istotny ośrodek naukowy w Polsce, oferuje studentom liczne możliwości edukacyjne, szczególnie w dziedzinie administracji. Jednakże, wybór odpowiedniej uczelni może być wyzwaniem.
W związku z tym, warto skorzystać z okazji organizowanych dni otwartych, aby bliżej poznać infrastrukturę, ofertę programową oraz wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną. Co równie istotne, aby uzyskać bardziej pełny obraz procesu studiowania na danym kierunku, zachęcamy do zapoznania się z recenzjami i opiniami dostępnymi od obecnych studentów oraz absolwentów uczelni.
Czy warto studiować Administrację?
Ukończenie studiów na kierunku administracja otwiera przed absolwentami szerokie perspektywy zawodowe. W dziedzinie administracji publicznej zawsze istnieje zapotrzebowanie na pracowników, a rosnąca współpraca międzynarodowa i przynależność Polski do Unii Europejskiej zapewniają stabilność zatrudnienia.
Studia na kierunku administracja pozwalają zdobyć wszechstronną wiedzę z różnych dziedzin oraz praktyczne umiejętności. W trakcie nauki studenci rozwijają kompetencje przydatne w różnych zawodach, takie jak interpretacja i analiza zjawisk społecznych, organizacja komunikacji i przepływu dokumentów w instytucjach zarówno publicznych, jak i prywatnych.
Wynagrodzenia w dziedzinie administracji zazwyczaj nie należą do najwyższych. Jednak warto zwrócić uwagę na możliwość awansu na stanowiskach urzędniczych, co może skutkować wzrostem zarobków.
Średnie miesięczne wynagrodzenie pracowników działu administracyjnego wynosi około 4 530 zł brutto. Osoby z dłuższym stażem pracy mogą zarabiać nawet powyżej 6 600 zł brutto. Natomiast osoby dopiero rozpoczynające pracę na tym stanowisku mogą otrzymywać niższe pensje.
UNS to naprawdę spoko miejsce na studia. Kadra jest super – wykładowcy są profesjonalni, a jednocześnie bardzo przystępni i pomocni. Co fajne, uczelnia oferuje szeroki wybór kierunków i specjalizacji, więc każdy znajdzie coś dla siebie. Miasto Łódź też ma swoje plusy – jest tu pełno fajnych knajpek, klubów i miejsc, gdzie można się zrelaksować. No i Manufaktura – idealne miejsce na zakupy i spędzanie wolnego czasu.
Studiowanie na PUW to naprawdę wspaniałe doświadczenie. Gdy przebywałam za granicą, nie byłem w stanie kontynuować nauki na lokalnej uczelni z różnych powodów, ale dzięki PUW mogę kontynuować swoją edukację. Co więcej, studia te pozwalają mi równocześnie pracować i spędzać czas z rodziną, zarówno w ciągu tygodnia, jak i w weekendy. Środowisko na platformie jest przyjazne i wolne od stresu. Muszę przyznać, że poziom nauczania na PUW jest naprawdę wysoki, co dodatkowo motywuje mnie do nauki i aktywnego uczestnictwa w dyskusjach na forach. Przede wszystkim pozwala mi to na zdobycie solidnego wykształcenia.
Ogólnie rzecz biorąc, na studiach nauki jest więcej niż w liceum, a ilość czasu, którą trzeba na nią poświęcić, zależy od samego studenta, co wpływa również na ilość czasu wolnego. Wykładowcy często polecają literaturę, co uważam za bardzo pozytywne. Ogólnie oceniam całe doświadczenie dobrze. Poziom zajęć zależy zarówno od prowadzącego, jak i od studentów, ale w większości przypadków zajęcia są dobrze zorganizowane i prowadzone zgodnie z planem. Relacje między studentami różnią się – dużo zależy od podejścia osób w grupie. Z wykładowcami zazwyczaj da się znaleźć wspólny język.
Studia online są świetną opcją dla osób, które mają dużo samodyscypliny i umieją uczyć się samodzielnie. Jedną z ich zalet jest elastyczność – mogę wykonywać zadania wtedy, kiedy mi to pasuje. Dzięki studiom na PUW mam okazję spotkać ludzi z różnych stron świata, co pozwala na wzajemną naukę. Zajęcia są prowadzone przez praktyków, którzy są ekspertami w swoich dziedzinach. Pracuję w księgowości i chciałem poszerzyć moją praktyczną wiedzę o teorię, a także zdobyć dyplom. Uczelnia ta jest pełna kreatywności, a ja czerpię wiedzę z różnych dziedzin. Z pełnym przekonaniem mogę polecić zarówno tę szkołę, jak i ten sposób studiowania.
Jestem absolwentem dwóch kierunków studiów podyplomowych z działu prawo i administracja - serdecznie polecam szkołę. Pierwszy online - bo innej możliwości nie było - okres pandemii, drugi również online - bo rozwiązanie, sposób prowadzenia zajęć z pierwszego kierunku bardzo mi odpowiadał. Kadra dydaktyczna i pracownicy dziekanatu kompetentne i sympatyczne. Sama nauka skuteczna, a jednocześnie bezstresowa. Jeśli podyplomowe - to SAN!
Ukończyłem studia podyplomowe na kierunku administracja rządowa i samorządowa. Wybrałem tę uczelnię ponieważ wiem, że SAN stawia na profesjonalną kadrę, na ludzi z pasją, na praktyków, którzy w przystępny sposób przekazują wiedzę. Ogromnym plusem jest również forma kształcenia dostosowana do potrzeb osób pracujących - kształcenie online. Ponadto obsługa administracyjna na wysokim poziomie - Pani Wiktoria Kaleta zawsze służyła pomocą, za co serdecznie dziękuję :)
Jestem bardzo zadowolony ze studiów podyplomowych w SAN. Wysoki poziom nauczania, najlepsza kadra i życzliwa obsługa w sekretariacie. Był to bardzo owocny czas, duża dawka wiedzy. Jestem pod wielkim wrażeniem olbrzymiej wiedzy i doświadczenia wykładowców. Wykładowcy oprócz wiedzy teoretycznej kładą także nacisk na aspekt praktyczny. Podczas zajęć omawialiśmy i analizowaliśmy liczne problemy, z którymi można się spotkać w codziennym życiu, a to jest także bardzo ważne.
Co prawda nie wiem jak szkoła wyższa ale szkoła policealna Cosinus w Łodzi jest super! Skończyłam u nich dwa kierunki i jestem bardzo zadowolona! Od początku zachwyciły mnie sale w których były prowadzone zajęcia, nowoczesny sprzęt itp. Mam super wspomnienia bo poznałam fajnych ludzi, dużo się nauczyłam i nie miałam problemu z pracą po zdanych egzaminach. Polecam szkołę Cosinus w Łodzi! :) Opinia 5 gwiazdek zdecydowanie! :)
Nie wiem jak wygląda sytuacja z wyższą szkołą, ale szkoła policealna Соsіnus w Krakowie to jest jedyna porządna szkoła policealna! Nauka jest darmowa, nie ma żadnych ukrytych opłat, legitymację można otrzymać od ręki. A do tego super kadra nauczycielska i dużo praktyki! Z całego serca polecam i pozdrawiam swoich nauczycieli. To dzięki Wam zdobyłam kwalifikacje zawodowe
Ja studiuję tutaj na wydziale finansów i rachunkowości. Studiuję niestacjonarnie i w sumie podoba mi się to że niedziele są wolne. Zjazdy są w piątki po południu i w sobotę. Ja dogadałam się w pracy że mogę troszkę wcześniej wyjść i odrobić w tygodniu. Mi zależy głównie na dyplomie i na poszerzeniu wiedzy. Pracuję w biurze rachunkowym także zawodu i tak uczę się w pracy. Atmosfera na uczelni jest bardzo przyjemna. Wykładowcy są super życzliwi i osobiście nie spotkałam się z jakimś złym traktowaniem. Dodatkową korzyścią ze szkoły jest fakt, że poznałam tam kilka fajnych osób. Moje wrażenia są pozytywne.
Znajomi z którymi studiuje z tego co wiem to również nie narzekają
Szkoła jest katolicka. Stanowisko dziekana sprawuje ksiądz, ale nie czuje się tego jakoś specjalnie. Koncentracje jest na wiedzy. Atmosfera na uczelni jest bardzo dobra. Wykładowcy bardzo się starają, aby przekazać nam podstawy rachunkowości. Jest trochę też przedmiotów bardziej poszerzających horyzonty niż związanych z wiedzą praktyczną. Mi to nie przeszkadza specjalnie, bo horyzont warto poszerzyć. Mam wrażenie jednak, że przygotowanie do zawodu jest tylko częściowe i dużo będziemy musieli się nauczyć jeszcze w pracy. Ogólnie rzecz biorąc podoba mi się w tej szkole i zadowolona jestem również z wyboru kierunku.
Do tej uczelni skusiła mnie cena. Studiuję tutaj administracje. Wymaganie nie są jakieś wygórowane. Myślę, że bez dużego nakładu pracy otrzymam dyplom, przynajmniej mam taką nadzieję. Trudno jest mi porównać poziom nauczania do jakiejś innej uczelni, bo nigdzie indziej nie studiowałam. Myślę, że aby dostać pracę w administracji to i tak będę musiała do konkretnych przepisów usiąść i się tego wykuć. Jak na razie mi się w miarę podoba. Jeśli chodzi o sam wybór samego kierunku to myślę, że daje perspektywę stabilnej pracy, ale wcześniej się trzeba zaczepić. Mam, nadzieję że praca w urzędach nie jest tylko po znajomości.
Ogólna opinia o uczelni na duży plus. Jestem na ostatnim roku Administracji i prawdopodobnie drugi stopień też zrobię w Społecznej Akademii Nauk w Łodzi. Do tej pory nie żałowałem wyboru, noo może jedynie w czasie sesji, gdy trzeba było usiąść do książęk ;D haha. Ale uważam, że było warto. Atmosfera przyjemna, wykładowcy zdecydowanie kompetentni. Jako student kierunku Administracja polecam.
Dla mnie administracja studiowana na Polskim Uniwersytecie Wirtualnym przez Internet to najlepsze rozwiązanie. Pracuję w administracji państwowej od trzech lat i studiuję z perspektywą awansu w moim miejscu pracy. Mogę łączyć zdobywanie praktyki zawodowej z nauką specjalizacyjną. W tym roku szczególnie doceniam naukę on line, bo w PUW jest bardzo sprawnie zorganizowana.
Jeśli szukacie dobrej uczelni w Łodzi, to Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna powinna być dla Was odpowiednim wyborem. Na duży plus ich szeroka oferta edukacyjna, z której na pewno będziecie w stanie wybrać odpowiedni kierunek dla siebie. Jeśli zależy Wam na rzetelnej edukacji, to będzie to dla Was na pewno dobrym wyborem. Warto przejrzeć dokładnie ich ofertę i pomyśleć, co najbardziej Was interesuje.
Ja jestem na licencjackich studiach na kierunku administracja. Poszłam na ten kierunek, bo pracuje już w biurze i potrzebny mi był papier z wyższym wykształecniem ;-) Nie myslałam o wiedzy tylko o korzyściach ;-) Ale nie zawiosdłam się na uczelni. Mogę przyznac, że sporo się dowiedziałam i ta wiedz pomaga mi w pracy a to się liczy! Nie wszędzie uczą czegoś co się poźniej przydaje w życiu.Dużo jest zajęć ćiwczń i warsztató, więc nie uczą tylko suchej teorii. Mamy zajęcia z sędzią jak i radcą prawnym , także poznanmy rózne aspekty tego kierunku. Najlepsza moim zdaniem jest Dr. Polak. Jak na razie się nir zawiodłam na uczelni. Pomagają studentowi finasowo, duzo stypendiów i zapomóg. w dzikanacie też sa bardzo mili ! Polecam
Targi pracy, szkolenia, wydarzenia branżowe, prezentacje firm, którym towarzyszą liczne gry i ciekawe warsztaty. Prostudenckie ciało pedagogiczne, które zna się na rzeczy i zaraża swoimi pasjami studentów. Świetnie wyposażone, multimedialne sale i dobra przestrzeń do nauki. Jak dla mnie, kierunek zarządzanie i spec. marketing na WZ to najlepsze, co mogłam wybrać. Spełnił moje oczekiwania w 100%. Większość zajęć prowadzona jest w sposób kreatywny, rozwiązujemy dużo case study, pracujemy w grupach, tworzymy prezentacje. Jasne, zdarzają się przedmioty z serii "mniej ciekawych"oraz nauczyciele ze staroświeckim podejściem. Jedak to wyjątki i jak dla mnie plusów jest o wiele więcej niż minusów, dlatego szczerze polecam wydział zarządzania!
Samo dostanie się na te studia to nie jest problem, choć trochę w głowie mieć należy. Pod górkę będzie nieco później, gdy są już zajęcia na poważnie, zaliczenia i taka szarość i rzeczywistość. Uważam, że najgorszy jest sam start i pierwszy rok Dla mnie to były najnudniejsze zajęcia i raczej mało przydatne przedmioty. Nalezy więc zachować dystans, bo potem jest juz z gorki.
Witam, zalezy w jakiej formie chcecie podjac nauke. Studiuje przez PUW i nie narzekam, wszystko zalezy od tego ile czasu jestes chetny poswiecic- prawde mowiac ja go poswiecam na prawde srednio, myslalam ze bede musiala wiecej.
Kadre maja spoko.
Z administracja czasami problem, ale to jak wszedzie ;)
Jedni sa zadowoleni, inni narzekaja- wszystko zalezy od Twojego podejscia.
Osobiscie jestem pozytywnie nastawiona :)
studiowalam tam finanse I rachunkowość- magisterskie. Wspominam bardzo pozytywnie. Nie kosztowały mnie dużo wysiłku. Nie chodzi o to, że nie musiałam się uczyć ale raczej o to, że zajęcia były na takim poziomie, że nauka nie była udręką. Obrona pracy magisterskiej też przebiegła sprawnie. Oczywiście mowa o studiach magisterskich gdzie godzin jest zdecydowanie mniej. Nie wiem jak wygląda licencjat. Jeśli chodzi o ten wydział polecam z całego serca:)
Jeśli chodzi o perspektywę znalezienia pracy to ja już pracowałam w czasie studiów licencjackich. Ale teraz po 7 latach kiedy szukałam nowej pracy, wspisany wydział w cv był odbierany pozytywnie.
moim zdaniem uczelnia trzyma poziom. Mają tu na prawdę dobrą kadrę oczywiście punktu widzenia mojego kierunku ( rachunkowość ) bo nie wiem jak inne kierunki. Polecam zapisać się do jakiegoś koła łatwiej zbudować sieć kontaktów a dzięki temu znaleźć pracę. Myślę że znalezienie pracy zależy od kierunku na jaki wybierzesz ;) mi osobiście wydział i kierunek się podoba, fakt są przedmioty nie potrzebne, ale sądzę że na każdej uczelni tak bedzie ;)
Uczlenia jak najbardziej na tak .Wykładowcy są naprawdę konkretni, profesjonalni, przekazują praktyczną wiedzę. Rozmawiam z koleżankami z publicznych uczelni i w sumie, poziom jest wyrównany.Zależy na kogo się trafi i czy się przykłąda. Jeśli chpodzisz na wykłady to nie będzie tak cięzko, bo większość notatek wystarczy. Ćwiczenia to wiaodmo trzeba być. Polubiłam psychologię społeczną, która jest potrzebna do życia codziennego. Teraz na VI semestrze są poruszane tematy związane z trudności ucznia. Dobra lokalizacja uczlnei ma znaczenia dla przyjezdnych albo astudiujacych naPUW i dojezdzajacych na zaliczenia. Teraz się bronię i mogę powiedzieć że moja promotorka nie jest mega, ale jak cos potrzena to jak najbardzoej ma tak.Ja będę pracować w zawodzie po obronie, ale moja koleżanka obroniła mgr pedagogiki w lipcu i w obecnej chwili pracuje w banku.
Jestem na samorządowej. Dużo teorii. Lubię przedmioty związane z prawem, bo pomimo tego,że dużó do nauczenia to są prowadzone przystępnie. Wiadomo dużo trezb samemu robic, bo to studia zaoczne. Socjologia i filozofia czy inne zapychacze działaja mi na nerwy nie znoszę takich przedmiotów. Ale są na poczatku i jak je przebrniesz to będzię ok. Praktyki załatwiła mi znajoma w urzędzie, więc nie mam porównania z innymi. Ale z tego co słyszałam to na dziennych ok ale z zaocznymi bywa różnie. Najgorzej jak przyjeżdżasz na wykład a okazuje się,że go nie ma, ale zapomnieli ci to [owiedziec ;-) dziekanat u mnie srednio ogarniety. Ogolnie polecam, bo lokalizacja swietna, pieniadze tez nie najgorsze. jak masz stypendium to wyjdziesz jeszcze na plus ;-)A jest jeszcze Ochrona własności intelektualnej gdzie test na zaliczenie jest dostepny w necie hahaaa
Studiuję na uczelni AHEna kieruku adminisreacja. Wybrałam specjalizację administracja samorząowa, gdyż chcę pracować w administracji publicznej, choć niektórzy za pewne powiedzą, że nie ma to sensu ;-) Na początrku jest dużo ptrzedmiotów ogólnych, humanistycznuch np: filozofia, działania twórcze,. Nie znoszę wszystkich przedmiotów związanych z matmą, więc mikro i makro ekonomi nie były dla mnie, chociaż prowadząca stara się wykładać tak aby nawet nie myślący czegoś sie nauczyli. Jest oczywiście wstęp do adminitaracji a dopiero na wyższych semstrach konkretene przedmioty administracyjne: np prawo itd. Ja dojeżdzam na wykłądy z innego miasta, ale lokalizacja uczleni jest super i mam blisko z dworca :-) Zjazdy od rana do wieczora, ale daje się radę. Najpierw ćwiczenia, poźniej wykłady , więc najwyżej można odespać.
Świetnie wspominam czasy studiów! Byłem bardzo zadowolony z poziomu na uczelni, a "papierek" bardzo pomógł znaleźć dobrze płatną pracę. Więc czego chcieć więcej? ;)
Studia Administracja w Łodzi - pytania i odpowiedzi
Jak długo trwają studia na kierunku administracja w Łodzi?
Studia wyższe na kierunku, jakim jest administracja, w Łodzi realizuje się w dwóch formach:
studia licencjackie w formie dziennej i zaocznej – trwają 3 lata, tj. 6 semestrów. Osoba po ich ukończeniu, otrzymuje tytuł zawodowy licencjata. Zakończenie studiów I stopnia z administracji, umożliwia podjęcie dalszej nauki na studiach magisterskich.
studia magisterskie w formie dziennej lub zaocznej – ich czas trwania wynosi 2 lata, tj. 4 semestry. Podstawą ich rozpoczęcia jest dyplom ukończenia studiów licencjackich. Ich ukończenie jest jednoznaczne z otrzymaniem przez absolwenta tytułu magistra.
Studia na kierunku Administracja w Łodzi realizowane są przez uczelnie publiczne oraz prywatne.
Ile kosztują studia na kierunku administracja w Łodzi?
Administrację w Łodzi można studiować stacjonarnie, czyli dziennie, na wszystkich uczelniach publicznych takich jak Uniwersytet Łódzki (UŁ).
Możliwe jest również podjęcie studiów w trybie niestacjonarnym, inaczej zaocznych, na tych samych uczelniach publicznych. Niemniej jednak taka forma nauki jest opatrzona opłatą czesnego. Przykładowo opłata semestralna na Uniwersytecie Łódzkim wynosi - 2 400 zł, a roczna - 4 800 zł. Uczelnie prywatne różnią się tym, że należy płacić również za naukę stacjonarną. Tutaj kwoty opłat zaczynają się od 410 zł za miesiąc.
Należy jednak pamiętać, że oferty poszczególnych uczelni nie zawsze równają się najwyższemu poziomowi nauczania. Swój wybór warto przemyśleć i ustosunkować względem renomy danej uczelni oraz zweryfikować i porównać opinie, które wyrażają studenci i absolwenci łódzkich uczelni.
Na których uczelniach możemy studiować administrację stacjonarnie w Łodzi?
Studia prowadzone stacjonarnie, czyli dziennie, cieszą się ogromną popularnością wśród osób młodych, które dopiero co ukończyły szkołę średnią i nie są jeszcze w pełni aktywne zawodowo.
Jeśli chodzi o studia stacjonarne, Administrację można studiować na 8 uczelniach wyższych, w tym 1 publicznej, w obu formach - zarówno zaocznej, jak i dziennej. Jest to Wydział Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego (UŁ).
Z kolei uczelniami prywatnymi, które posiadają na swojej liście kierunków administrację, są:
Społeczna Akademia Nauk (SAN) Łódź,
Szkoła Wyższa Ekonomii i Zarządzania w Łodzi (SWEiZ),
Na których uczelniach możemy studiować administrację niestacjonarnie w Łodzi?
Studia zaoczne (niestacjonarne) to najpowszechniejsza forma studiowania, wybierana przez osoby, które chcą zdobyć wykształcenie lub dokształcić się, nie rezygnując tym samym z aktywnej pracy zawodowej. Dlatego też pożądaną opcją jest dla nich studiowanie weekendowe lub wieczorowe.
W przypadku Administracji, studia zaoczne można podjąć zarówno na uczelni państwowej, tj. Uniwersytecie Łódzkim, jak i na uczelniach prywatnych, do których należą m.in.:
Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna (AHE) w Łodzi,
Polski Uniwersytet Wirtualny (PUW),
Szkoła Wyższa Ekonomii i Zarządzania w Łodzi (SWEiZ).
Jakie są specjalizacje na kierunku administracja w Łodzi?
Studenci na kierunku, jakim jest Administracja w Łodzi, dzięki szeregu specjalizacji, mają możliwość obrania konkretnej ścieżki rozwoju. Jest to powszechna i bardzo atrakcyjna forma kształcenia, która pozwoli, szczególnie zdecydowanym studentom, nabyć specjalistyczną wiedzę związaną z ich przyszłym zawodem.
Wśród najczęściej spotykanych specjalizacji na kierunku Administracja znajdują się:
Zarządzanie w administracji publicznej,
Administracja porządku publicznego (Społeczna Akademia Nauk Łódź),
Administracja samorządowa (Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi),
Kadry dla instytucji europejskich i międzynarodowych (Szkoła Wyższa Ekonomii i Zarządzania w Łodzi),
Doradztwo podatkowe (Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi).
Czego się nauczysz i jakich przedmiotów możesz się spodziewać na studiach na kierunku administracja w Łodzi?
Administracja to kierunek, który przygotowuje studentów do pracy w systemie oraz różnych podlegających mu instytucjach publicznych. Dlatego też program tego kierunku uwzględnia, w swoim zasobie, przedmioty powiązane z różnymi odłamami prawa, ekonomią, a także relacjami międzyludzkimi.
W programie studiów administracyjnych w Łodzi znajdują się takie przedmioty jak:
Matematyka w zarządzaniu,
Statystyka,
Prawo cywilne i gospodarcze,
Podstawy marketingu,
Prawo pracy.
Absolwent administracji posiada wiedzę teoretyczną oraz praktyczne umiejętności z zakresu zarządzania przedsiębiorstwem w różnych aspektach jego działalności z ukierunkowaniem na współpracę z klientem.
Czy znajdę pracę po studiach na kierunku administracja w Łodzi?
Znalezienie pracy w administracji jest możliwe, lecz na pewno nie będzie tak łatwe jak w przypadku powiązanych branży.
Przede wszystkim trzeba już na początku objąć konkretny cel, w jakim student chce podążać, np. administracja rządowa, publiczna czy samorządowa. Wówczas, o wiele łatwiej będzie mu zorganizować sobie praktyki zawodowe lub staż w wybranej przez siebie instytucji lub przedsiębiorstwie.
Jest to jedna z najlepszych form zaznajomienia się z zawodem od strony praktycznej – student poznaje specyfikę swojej przyszłej pracy i dopiero wtedy może odpowiedzieć sobie na pytanie, czy faktycznie znajdzie pracę w tej branży, czy może zdecyduje się na pochodne jej sektory (marketing, urzędy statystyczne, księgowość).
Jakie są plusy i minusy pracy w administracji w Łodzi?
Po ukończeniu każdych studiów, nie tylko na kierunku administracji, absolwent musi rozpocząć poszukiwania pracy, najlepiej w wyuczonym przez siebie zawodzie. Administracja jest specyficznym sektorem gospodarczym i praca w tej dziedzinie wymaga dużej dozy cierpliwości, a także odpowiedniej wiedzy i nabytych umiejętności praktycznych.
Do największych zalet pracy w administracji należą:
szeroki wachlarz możliwości rozwoju i awansu,
regularne godziny pracy,
stabilna praca; możliwe zatrudnienie na wiele lat.
Natomiast jeśli chodzi o wady pracy na stanowisku administracyjnym, są to m.in.:
średnie zarobki, które zwiększają się bardzo wolno,
ryzyko wypalenia zawodowego,
wielogodzinna, powtarzalna praca przed ekranem komputera.
Jakie przedmioty maturalne brane są pod uwagę w przypadku rekrutacji na studia na kierunku administracja w Łodzi?
Osoby, które planują podjąć naukę na kierunku Administracja w Łodzi, podobnie jak w przypadku innych studiów – muszą być świadomi określonych wymagań, które stawia każda uczelnia. Bardzo dobre ogólne zaliczenie egzaminu maturalnego to nie wszystko - kandydaci muszą dodatkowo uzyskać równie wysoki wynik z przedmiotów na poziomie rozszerzonym.
Wśród przedmiotów, najczęściej wymaganych przy rekrutacji do punktacji, znajdują się:
język obcy nowożytny (wymagany maksymalnie jeden),
geografia, historia, informatyka, matematyka, WOS (wymagany jeden do wyboru),
Kierunek Administracja na Uczelniach publicznych w Łodzi 2022 /2023 - zasady rekrutacji
Administracja - Uniwersytet Łódzki - Zasady rekrutacji 2022 / 2023 Plan studiów na kierunku administracja na Uniwersytecie Łódzkim Uniwersytet ŁódzkiAdministracjaLimit miejsc: 180Liczba kandydatów na miejsce w ostatnim roku: 2.55Studia bezpłatne – stacjonarneStudia płatne:- Niestacjonarne cena 2200 zł/semestrStudia na kierunku administracja są realizowane na Uniwersytecie Łódzkim na Wydziale Prawa i Administracji. Są to studia dwustopniowe. Pierwszy stopień to trzyletnie studia licencjackie, które kompleksowo przygotowują studentów do wybranego zawodu. Absolwenci mogą od razu szukać zatrudnienia na rynku pracy bądź też kontynuować kształcenie na tym samym kierunku w ramach dwuletnich studiów magisterskich uzupełniających. Studia przygotowują profesjonalne kadry do pracy w jednostkach administracji rządowej i samorządowej, organizacjach, instytucjach, a także w sektorze prywatnym. Studenci administracji mają do dyspozycji nowoczesną i świetnie wyposażoną bazę dydaktyczną Uniwersytetu Łódzkiego. Kształcą się pod okiem doświadczonych wykładowców, specjalistów w swoich dziedzinach. Kierunek administracja cieszy się ogromnym zainteresowaniem kandydatów na studia. Co roku w trakcie rekrutacji jest wręcz oblegany przez osoby, które wyższe wykształcenie chciałyby zdobyć właśnie tutaj. Perspektywy pracy w Łodzi po studiach na kierunku administracjaAbsolwenci administracji mają w Łodzi wiele możliwości zatrudnienia. W mieście wojewódzkim sporo jest urzędów, instytucji i organizacji, które potrzebują doświadczonych pracowników administracyjnych na konkretnych specjalizacjach. Osoby po administracji bez problemu powinny również znaleźć zatrudnienie w większym i mniejszym biznesie. Przedsiębiorstwa prywatne mają często w swojej strukturze organizacyjnej całe działy administracji, do których potrzebują wykwalifikowanych pracowników. Warto jednak mieć świadomość, że administrację co roku kończą tysiące absolwentów i trzeba na ich tle jakoś się wyróżniać. Dobrze jest już na etapie kształcenia na uczelni szukać ciekawych projektów, stażów i praktyk zawodowych, które pozwolą na zdobywanie pierwszych doświadczeń zawodowych jeszcze w czasie studiów. Takie osoby, które nieustannie się rozwijają i wykazują dużą ambicją, są o wiele lepiej postrzegane przez pracodawców niż absolwenci uczelni, którzy poza dyplomem nie mają żadnych dodatkowych kompetencji ani umiejętności.