Gorąco zachęcamy do podzielenia się swoją opinią na temat uczelni Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania im. prof. Tadeusza Kotarbińskiego w Olsztynie. Z pewnością będzie ona bardzo pomocna dla Waszych młodszych kolegów rozpoczynających studia wyższe.
Nauki na kierunku zdecydowanie nie jest dużo. Pierwszy semestr to przede wszystkim teoria. Dopiero drugi wprowadza więcej zajęć praktycznych i więcej projektów grupowych. Sesja również nie należy do bardzo trudnych w przypadku odpowiedniego przygotowania. Profesorowie zatrudnieni na uczelni są przyjaźni i pomocni. Ogólnie nie żałuję zdecydowania się na ten kierunek, ale uważam, że warto robić samodzielnie dodatkowe projekty poza studiami, aby zdobyć dodatkowe kompetencje i umiejętności.
studiuję tutaj zarządzanie i myślę, że materiał studiów jest w miarę dopasowany do realiów. Nie mam jakiegoś porównania jeśli chodzi o kadrę wykładowców, ale wiem że przedmioty czy literatura z która musimy się zapoznać jest podobna. Z wyboru kierunku jestem zadowolony. Zarządzanie to trochę takie połączenie przedmiotów ścisłych z kompetencjami miękimi. Z poziomu kadry jestem dość zadowolony, wykładowcom zależy na tym aby przekazać wiedzę, choć niektórzy mają do tego trochę więcej talentu a inni trochę mniej. Zjazdy u nas są co dwa tygodnie, choć niekiedy są odstępstwa od reguły. Szkoła jak na Olsztyn jest całkiem niezła. Sesje sesje są do zaliczenia i jeśli ktoś chce zdać to zda. Nikt tu się nad nikim nie wyżywa. Atmosfera jaka panuje na uczelni jest ok. Z Paniami w dziekanacie też się idzie dogadać, czasami nie jest to takie bardzo proste, ale ostatecznie wszystko się załatwi.
Studiuję na kierunku zarządzanie. Aktualnie pacuję w firmię na stanowisku handlowca i zadowolony jestem ze swojej pracy. Dlatego wybrałem specjalność zarządzanie sprzedażą, bo w przyszłości chciałbym być na jakimś kierowniczym stanowisku w tej branży. Uczelnia daje sporo teori i dość dobrze przygotowuje od strony teoretycznej. Ja mam o tyle dobrze, że pewne kompetencje, które zdobywamy mogę od razu wykorzystać w praktyce. Ważna rzeczą jest wybrać kierunek w zakresie którego będziecie się chcieli rozwijać zawodowo. Wówczas wasze nastawienia do wiedzy będzie pozytywne. Nie będziecie mieli poczucia straconego czasu i nie będziecie szukać dziury w całym. Musicie się też nastawić, ze studia to tylko początek, później dalej trzeba się rozwijać.
studiuję w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania im. prof. Tadeusza Kotarbińskiego i z uczelni jestem bardzo bardzo bardzo zadowolona , skończyłam licencjat teraz jestem na pierwszym roku magisterki o specjalizacji transport i logistyka. W trakcie studiów bez problemu znalazłam prace w tym kierunku. Uczelnia pomaga w znalezieniu pracy i praktyk, więc polecam
ogólnie uczelnia jest spoko, wykładowcy też co niektórzy maja manie wyższość, a inni powinni być już dawno na emeryturze :P. Np prof. Dębniewski człowiek prl-u ale nie wiem czy jeszcze uczy. Z tych co pamietam to spoko jest dr Tomasz Wierzejski. A prof Niedzielski jak zlapie na sciaganiu to nie przepuści na nastepny semestr, także u niego lepiej jest nie ściągać. No i straszna kosa to jest dr. Lucyna Kwiatkowska miałem u niej poprawke za dwie nieobecności nieusprawiedliwione podobno tak jest napisane w regulaminie uczelni, ale jest do przeżycia więc koncu zdałem, no i problemów komisja nie robi na obronie pracy. polecam kierunek Zarzadzanie i Inzynieria Produkcji o specjalności logistyka i masz inż. I szersze pole popisu w znalezieniu pracy. Tylko angielski musi się znać biegle w umowie i piśmie.. ale to chyba już standard. Bo nigdzie pracy się nie znajdzie. No i kwestia tego gdzie chce się mieszkać np. W Warszawie jest bardzo duzo pracy o tej specjalnosci tylko bez angielskiego ani rusz W olsztynie troche mniej ogolnie taki region że z dobrą pracą ciężko
jak chce się skończyć studia to polecam Kotarbinskiego jak najbardziej! ja studiowałem zaocznie i do tego pracowalem... nie czepiał się mnie że musiałem opuszczać na pocztę pracy. a czy można się czegoś nauczyć to myślę że jak się chce to można.. przecież to zawsze zależy od osoby a nie od uczelni . ja wybrałem kierunek pokrewny do pracy która już od paru lat wykonywałem, więc było mi łatwiej
Studia jak dla mnie bomba :) Jak mieszka się w Olsztynie to pracę się znajdzie bez problemu po tych studiach, zwłaszcza po informatyce. ja kończyłam Ekonomię licencjat a teraz jestem na Zarządzaniu mgr, ale zajęcia prowadzone są w formie wykładów i ćwiczeń na komputerach, wymagają tego co jest przerabiane w szkole. SA projekty też , ale w razie problemów, zawsze można się skonsultować z wykładowcą. Są dni kiedy mają dyżury(konsultacje) oraz można się kontaktować mailowo przez e-dziekanat.
Robisz magisterke?