2 grudnia w kilkunastu miastach w całej Polsce odbył się II etap Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej. Do walki o finał stanęło 712 najlepszych młodych logistyków z całego kraju, którzy wyłonieni zostali w eliminacjach szkolnych. Zwycięzcę IX edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej poznamy 31 marca.
W tym roku etap okręgowy Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej zorganizowany został w 12 miastach: Poznaniu, Grodzisku Mazowieckim, Częstochowie, Krakowie, Łukowie, Gdańsku, Bydgoszczy, Legnicy, Kolbuszowej, Opolu, Szczecinie i Olsztynie. Do logistycznych rozgrywek przystąpiło 712 uczestników wyłonionych w eliminacjach szkolnych z prawie 8000 osób. W II etapie młodzi logistycy musieli się zmierzyć z 25 zadaniami, na rozwiązanie których mieli 75 minut. Pytania dotyczyły m.in. transportu ponadgabarytowego, kodów kreskowych, co-packingu czy koncepcji Lean Production. Zadanie było tym trudniejsze, że był to test wielokrotnego wyboru. Teraz przed młodymi logistykami kilka dni napiętych oczekiwań – wyniki poznamy do 16 grudnia. Potem zwycięzcy będą mogli rozpocząć intensywne przygotowania do wielkiego finału, który zaplanowany został na 3 marca. Gala ogłoszenia wyników i wręczenia nagród odbędzie się 31 marca w siedzibie Wyższej Szkoły Logistyki, która jest organizatorem konkursu. Do wygrania są m.in. bezpłatne studia w WSL, atrakcyjne nagrody rzeczowe, zwolnienie z części pisemnej egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe oraz interesujące oferty staży w wiodących logistycznych przedsiębiorstwach. - Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna to ważne wydarzenie dla uczestników, nauczycieli, organizatorów i sponsorów. Ambitni i pracowici młodzi ludzie walczą o swoje marzenia i zawodowe plany. Trzymamy za nich kciuki i dopingujemy w ich realizacji. Dla wielu z nich udział w Olimpiadzie może być przełomowym momentem – podkreśla Wojciech Zalewski, wicekanclerz Wyższej Szkoły Logistyki. Sukces i wysoki poziom Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej to w dużej mierze zasługa patronów i sponsorów wydarzenia. Patronami honorowymi IX edycji są Minister Edukacji Narodowej oraz Ośrodek Rozwoju Edukacji. Patronami Merytorycznymi są Instytut Logistyki i Magazynowania oraz Polskie Towarzystwo Logistyczne. Wsparcie w organizacji wydarzenia zapewniają także wiodące firmy z branży TSL. Sponsorami złotymi są firmy: IMPERIAL Logistics, Grupa Wędzikowski, DPD Polska, JAS-FBG, MAHLE Behr Ostrów Wielkopolski, Dachser, STILL, Transics International, TimoCom. Sponsorzy srebrni to: PKN EPAL, DHL, PEKAES. Partnerem Olimpiady jest TSLogistic.Patroni medialni IX Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej to: Głos Wielkopolski, Warehouse Monitor, Transport Manager, Polska Gazeta Transportowa, Logistyka a Jakość, Transport i Spedycja, Nowoczesny Magazyn, Eurologistics, log24.pl, Logistyka.net.pl, Top Logistyk, Magazynowanie i Dystrybucja, logistyczny.com, TSL Biznes, Pracujwlogistyce.pl, Spedycje.pl, Forumtransportu.pl, Transportet.pl, etransport.pl, prawoilogistyka.pl, Młodzilogistycy.pl, Uczelnie.pl, dlaStudenta.pl, Uczelnie.net, Kierunki.net i Edukacja.net.
W tym roku etap okręgowy Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej zorganizowany został w 12 miastach: Poznaniu, Grodzisku Mazowieckim, Częstochowie, Krakowie, Łukowie, Gdańsku, Bydgoszczy, Legnicy, Kolbuszowej, Opolu, Szczecinie i Olsztynie. Do logistycznych rozgrywek przystąpiło 712 uczestników wyłonionych w eliminacjach szkolnych z prawie 8000 osób. W II etapie młodzi logistycy musieli się zmierzyć z 25 zadaniami, na rozwiązanie których mieli 75 minut. Pytania dotyczyły m.in. transportu ponadgabarytowego, kodów kreskowych, co-packingu czy koncepcji Lean Production. Zadanie było tym trudniejsze, że był to test wielokrotnego wyboru. Teraz przed młodymi logistykami kilka dni napiętych oczekiwań – wyniki poznamy do 16 grudnia. Potem zwycięzcy będą mogli rozpocząć intensywne przygotowania do wielkiego finału, który zaplanowany został na 3 marca. Gala ogłoszenia wyników i wręczenia nagród odbędzie się 31 marca w siedzibie Wyższej Szkoły Logistyki, która jest organizatorem konkursu. Do wygrania są m.in. bezpłatne studia w WSL, atrakcyjne nagrody rzeczowe, zwolnienie z części pisemnej egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe oraz interesujące oferty staży w wiodących logistycznych przedsiębiorstwach.