O NAS
Wyższa Szkoła Turystyki i Ekologii w Suchej Beskidzkiej jest stabilną i uznaną marką na rynku edukacyjnym Europy. Wysoką jakość kształcenia potwierdzają liczne nagrody, akredytacje i certyfikaty. Wyróżnia nas kreatywność i innowacyjność w tworzeniu atrakcyjnych perspektyw zawodowych. Naszą misją jest gwarantowanie absolwentom kompleksowego wykształcenia, w oparciu o aktualną wiedzę praktyków biznesu.
WSTiE znajduje się w czołówce rankingów uczelni niepublicznych.
Najważniejszym wyróżnieniem jest zajęcie 1 miejsca – cztery razy z rzędu – w branżowym rankingu uczelni wyższych „Wiadomości Turystycznych”. 2016 rok WSTiE została ponownie uznana za lidera w zakresie praktycznego nauczania także z powodu odpowiednio przeszkolonej kadry. Uczelnia nie tylko zatrudnia praktyków w dziedzinach turystyki, rekreacji i nauk społecznych, ale także dba o to, aby wiedza przekazywana była przez nich w niekonwencjonalny sposób.
WSTiE gwarantuje:
– indywidualne podejście do każdego studenta i bezpośredni kontakt z wykładowcami;
– nowoczesny system kształcenia oparty na wzorcach europejskich oraz na innowacyjnych ciekawych programach nauczania;
– szerokie spektrum specjalistycznej wiedzy teoretycznej i praktycznej zwiększającej szanse absolwentów u przyszłych pracodawców;
– kadrę naukową składającą się ze specjalistów wiodących ośrodków akademickich w Europie;
– atrakcyjne zajęcia warsztatowe od pierwszego roku studiów;
– nowoczesne pracownie i laboratoria;
– zajęcia w małych grupach;
– możliwość realizacji części studiów na uznanych uczelniach zagranicznych;
– jedna z najatrakcyjniejszych w Polsce ofert praktyk zawodowych w kraju i za granicą (m.in. Wyspy Kanaryjskie, Egipt, Stany Zjednoczone, Anglia, Ibiza, Norwegia);
– bogaty program stypendiów socjalnych i motywacyjnych, w tym bezpłatną naukę dla studentów niżej uposażonych;
– nabycie umiejętności samodzielnego działania, właściwej oceny sytuacji i podejmowania trafnych decyzji.
„Gwarantować naszym absolwentom praktyczne wykształcenie, umożliwiające im szybkie znalezienie dobrej pracy” – to nasza misja, najważniejsza obietnica, składana świadomie i z pełną odpowiedzialnością. Stanowi świadectwo tożsamości, jest swoistym „kodem genetycznym” naszej kultury organizacyjnej, który określa podstawowe wartości Wyższej Szkoły Turystyki i Ekologii.
REKRUTACJA
Rekrutacja na studia 2016 I i II stopnia w WSTiE prowadzona jest od 1 maja do 31 sierpnia 2016 roku. Zapraszamy do złożenia dokumentów rekrutacyjnych w siedzibie uczelni od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 15:00.
O przyjęciu na studia decyduje kolejność zgłoszeń.
Pracownicy dziekanatu służą kompleksową informacją.
Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na
indywidualne dni otwarte.
Adres:
Wyższa Szkoła Turystyki i Ekologii
ul. Zamkowa 1
34-200 Sucha Beskidzka
tel. 33 8742080
tel. 33 8744740
mail: rekrutacja@wste.edu.pl
Wymagane dokumenty:
podanie o przyjęcie na studia I stopnia
podanie o przyjęcie na studia II stopnia
świadectwo dojrzałości
życiorys
5 zdjęć
potwierdzenie opłaty wpisowej
ksero dowodu osobistego
zaświadczenie o stanie zdrowia
PROGRAMY PROMOCYJNE I STYPENDIALNE
1. W duecie taniej!
Jeśli zapiszesz się na studia razem ze swoim przyjacielem/ przyjaciółką (chłopakiem, dziewczyną), otrzymujecie bonifikatę w postaci 25% zniżki czesnego za 1. semestr.
2. „Lepszy start” – studiuj na specjalnych warunkach finansowych.
Młodzież maturalna osiągająca wysokie wyniki w nauce (średnia ocen 4,0 i więcej), a równocześnie borykająca się z trudną sytuacją materialną, może uzyskać specjalne warunki finansowe – bezpłatny rok nauki na studiach dziennych na dowolnym wydziale WSTiE. Termin składania wniosków zaopiniowanych przez dyrektora szkoły upływa 17 czerwca.
3. „Równe szanse” – studiuj na specjalnych warunkach finansowych.
Dla ambitnych, zdolnych i pracowitych absolwentów szkół ponadgimnazjalnych, borykających się z trudną sytuacją materialną lub rodzinną, uczelnia przygotowała specjalną warunki finansowe – bezpłatny rok nauki na studiach dziennych lub zaocznych na dowolnym wydziale WSTiE. Decyduje dobra średnia na świadectwie kończącym szkołę (4.0 i więcej) oraz udokumentowana trudna sytuacja kandydata. Termin składania wniosków upływa 31 lipca.
4. Wpisowe 0 zł
Jeśli złożysz komplet dokumentów na studia podczas indywidualnego dnia otwartego, nie wnosisz opłaty wpisowej w wysokości 300 zł.
5. Program polecony
Jeżeli już studiujesz w Wyższej Szkole Turystyki i Ekologii bądź niedawno złożyłeś dokumenty i zapisałeś się na studia, możesz uzyskać atrakcyjną bonifikatę pozwalającą na obniżenie opłaty za studia! Poleć swojemu znajomemu naszą uczelnię! Za każdą poleconą osobę, która zostanie studentem WSTiE, uzyskasz 10% rabatu na czesne na cały rok studiów.
Szczegółowe informacje: tel. 33 874 46 05.
6. Promocja rodzinna
Jeśli ktoś z Twojej najbliższej rodziny jest studentem WSTiE (brat, siostra, matka, ojciec, syn, córka), otrzymujesz 15% zniżki czesnego za 1. semestr.
KONTAKT
KONTAKT
INNE FORMY WSPARCIA NASZYCH STUDENTÓW
1. Stypendia studenckie, zapomogi
Od pierwszego semestru student może się ubiegać o stypendium socjalne. Jego wysokość jest uzależniona od dochodów na jednego członka rodziny oraz od liczby osób ubiegających się o pomoc. Po pierwszym roku student może się starać o stypendium rektora za wyniki w nauce. Inne formy pomocy materialnej to: stypendium specjalne dla osób niepełnosprawnych, stypendium ministra za osiągnięcia w nauce, stypendium ministra za wybitne osiągnięcia sportowe oraz zapomogi. Szczegółowe informacje: na platformie studenta i tablicach informacyjnych oraz podczas spotkaniach organizacyjnych.
2. Zwolnienie z czesnego – konkurs o indeks WSTiE
Co roku maturzyści mają szansę wygrać indeks w WSTiE, biorąc udział w konkursie organizowanym rokrocznie w styczniu. Weź udział w konkursie i wygraj rok, dwa lata lub całość studiów na wybranym kierunku! Szukaj informacji o aktualnej edycji konkursu na stronie www oraz w swojej szkole.
3. Płatne praktyki studenckie i staże
Studenci mają możliwość skorzystania z doradztwa zawodowego prowadzonego przez Akademickie Biuro Karier WSTiE, które organizuje praktyki i staże. Podczas wakacji studenci wyjeżdżają na praktyki krajowe i zagraniczne do kilkunastu krajów Europy, USA, największych ośrodków turystycznych na Wyspach Kanaryjskich oraz wyspach greckich. Otrzymują kieszonkowe, dzięki któremu mogą pokryć część kosztów nauki i utrzymanie na studiach.
STUDY & WORK – INNOWACYJNE POŁĄCZENIE STUDIÓW Z PRACĄ
Kluczowym elementem programu jest rozwijanie współpracy z biznesem mającej na celu zagwarantowanie studentom WSTiE możliwości podjęcia pracy zawodowej w trakcie procesu nauczania. Ten innowacyjny model studiów skierowany jest do osób, które są zainteresowane edukacją na najwyższym poziomie i jednocześnie chcą zdobyć niezbędne praktyczne doświadczenie zawodowe.
Innowacyjne rozwiązania związane z wdrażaniem programu dają możliwość łączenia studiów z pracą zawodową już od pierwszego roku studiów. Zdobywanie praktycznego wykształcenia gwarantowane jest w dwojaki sposób:
– praca na umowę o pracę, umowę zlecenie, umowę o dzieło w partnerskich instytucjach, firmach czy przedsiębiorstwach;
– kilkumiesięczne wyjazdy na praktyki oraz staże w oparciu o umowy międzynarodowe, które uczelnia zawarła z zagranicznymi partnerami branżowymi.

Kilkuetapowe zdobywanie wiedzy i konfrontowanie jej z praktyką daje studentom obraz tego, jakie są ich możliwości oraz predyspozycje. Konstruowany w ten sposób już w trakcie studiów życiorys zawodowy istotnie ułatwia skuteczne wejście na rynek pracy zaraz po ukończeniu studiów.
Indywidualne ścieżki karier studentów budowane są w zależności od wybranego kierunku studiów oraz specjalizacji, w różnych dziedzinach, w obrębie danego kierunku.
PRAKTYKI ZAWODOWE
Wyższa Szkoła Turystyki i Ekologii gwarantuje wszystkim swoim studentom praktyki zawodowe. Lata doświadczeń związanych z praktyczną edukacją WSTiE sprawiły, iż w chwili obecnej posiada ona najszerszą w Polsce ofertę praktyk zawodowych w kraju i za granicą. Podstawą funkcjonowania na rynku pracy jest doświadczenie. Wyższa Szkoła Turystyki i Ekologii od lat dba o to, by jej studenci i absolwenci zdobywali niezbędne umiejętności oraz wiedzę praktyczną już w trakcie studiów.
Poza obowiązkowymi praktykami przewidzianymi programem kształcenia studenci chętnie korzystają z dodatkowej oferty wyjazdów – w trakcie studiów I stopnia studenci mogą zdobywać wiedzę praktyczną nawet przez 12 miesięcy. Akademickie Biuro Karier współpracuje z przedsiębiorcami na całym świecie w ramach programu ERASMUS+ oraz w oparciu o umowy z czołowymi firmami turystycznymi i informatycznymi. Praktyki są realizowane tylko i wyłącznie w sprawdzonych, renomowanych firmach.
Praktyka za granicą to nie tylko ważne doświadczenie zawodowe, ale także realne korzyści finansowe. Student – praktykant otrzymuje:
- kieszonkowe od 350 do 750 euro miesięcznie,
- bezpłatne zakwaterowanie i wyżywienie,
- zwrot kosztów podróży.
Aktywność zawodowa podczas studiów jest kluczowym elementem efektywnego wejścia na rynek pracy – pracodawcy przywiązują do tego dużą wagę. Jeżeli myślisz o dobrej pracy po studiach, pamiętaj, iż dzisiaj wysoka średnia już nie wystarcza. Studenci Wyższej Szkoły Turystyki i Ekologii w Suchej Beskidzkiej zdobywają doświadczenie w Europie, Ameryce Północnej i na Dalekim Wschodzie w krajach takich jak: USA, Wielka Brytania, Irlandia, Francja, Hiszpania, Niemcy, Grecja, Norwegia i wiele innych.
WSTiE zapewnia praktyki bezpośrednio związane z poszczególnymi kierunkami studiów. Dla studentów wydziału Nauk Społecznych czekają oferty praktyk oraz staży w radiu, prasie i telewizji. W wypadku studentów informatyki – w ramach autorskiego programu Study&Work – na studentów czekają stanowiska w renomowanych krajowych i zagranicznych firmach informatycznych. Dzięki wyjątkowym rozwiązaniom wypracowanym przez uczelnię 80% studentów informatyki już w trakcie studiów podejmuje pracę zawodową.
Ideą organizacji praktyk jest umożliwienie studentom skonfrontowania wiedzy teoretycznej z praktyką oraz podnoszenie poziomu kształcenia, zdobywanie doświadczenia i optymalne dopasowanie studenta do bezpiecznego wejścia na rynek pracy i biznesu.
ŻYCIE STUDENCKIE
Podstawą funkcjonowania każdej uczelni jest jej społeczność. Na czele studentów WSTiE stoi samorząd, który pełni ważną funkcję organizacyjną w codziennym życiu uczelni. Struktura samorządu oparta jest o sekcje zainteresowań rozwijające umiejętności oraz wiedzę zaangażowanych w nie studentów. Kolejnym bardzo ważnym elementem, który daje studentom możliwości rozwoju osobistego, są koła naukowe funkcjonujące przy każdym z wydziałów.
Samorząd Studencki WSTiE prowadzi aktywną działalność kulturalną oraz społeczną. Organizowane przez studentów akcje oraz wydarzenia integrują społeczność akademicką, a także są okazją do pomocy potrzebującym. Inicjatywy o charakterze charytatywnym udają się dzięki współpracy poszczególnych
sekcji zainteresowań:
– Współpracy i wymian międzynarodowych wraz z podsekcją kultury wschodniej,
– Turystycznej oraz studenckiego koła PTTK,
– Promocji i marketingu,
– Sportowej,
– Teatralno-muzycznej,
– Kulturalnej,
– Biznesu,
– Dziennikarstwa.

Tradycją stały się wizyty dzieci z zaprzyjaźnionego domu dziecka w Katowicach – Szopienicach w Suchej Beskidzkiej w okresie bożonarodzeniowym, dla których organizowane są Mikołajki. Nieodzownym elementem współpracy są także wyjazdy studentów do Katowicach oraz wystawianie dla maluchów przedstawień. Bardzo ważnym elementem działalności samorządu studenckiego jest organizacja Kickonaliów – suskich juwenaliów, które jako impreza otwarta wpisały się już na stałe w kalendarz imprez organizowanych w Suchej Beskidzkiej. Przedsięwzięcie organizowane jest w szczytnym celu, promując ideę pomocy osobom, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej. Dzięki współpracy z fundacją Anny Dymnej „Mimo Wszystko” studenci w większym zakresie docierają do najbardziej potrzebujących. W ramach działalności poszczególnych sekcji tematycznych realizowana jest także szeroka gama szkoleń oraz wyjazdów, które poszerzają horyzonty studentów. Organizowane przez sekcję turystyczną wyjazdy są nie tylko doskonałą formą spędzania czasu, ale także świetną okazją do zdobywania praktycznych umiejętności związanych z organizacją wycieczek. Sekcja sportowa daje studentom możliwości zadbania o kulturę fizyczną podczas regularnie odbywających się dodatkowych zajęć sportowych. Osoby chcące poznać tajniki sprzedaży usług oraz marketingu i promocji mają niepowtarzalną możliwość uczestniczenia, pod okiem wykwalifikowanej kadry, w targach o różnym charakterze: nie tylko jako zwiedzający, ale także jako wystawcy. Dodatkowym atutem są cykliczne szkolenia oraz wyjazdy związane z prowadzeniem prezentacji dla różnych grup odbiorców.
Na uczelni funkcjonują także koła naukowe:
– Krajoznawstwa i geografii turystycznej,
– Hotelarstwa i gastronomii,
– PR i biznesu,
– Informatyczne koło PROGRAF.
Członkowie kół uczestniczą w panelach dyskusyjnych oraz szkoleniach, prowadzą badania naukowe i przede wszystkim poruszają najważniejsze bieżące kwestie związane z poszczególnymi dziedzinami.
Te i wiele innych wydarzeń nadają studiom w WSTiE wyjątkowy charakter. Otwierają oczy młodych ludzi na problemy innych, dają możliwości rozwoju osobistego i przede wszystkim kształtują charakter i odpowiednie postawy. Jeżeli chcecie wiedzieć więcej o wydarzeniach organizowanych przez samorząd studencki takich jak: Wampiriada – honorowa zbiórka krwi, Międzynarodowe Wymiany Studenckie, turnieje sportowe i wiele innych, zapraszamy do siedziby uczelni.