Progi punktowe na PM - Ogólne informacje
Progi punktowe - Jakie przedmioty maturalne są brane pod uwagę?
Studia na Politechnice Morskiej w Szczecinie to marzenie niejednej osoby, aby mogło ono zostać zrealizowane, maturzysta musi otrzymać satysfakcjonującą liczbę punktów z wybranych przedmiotów na egzaminie maturalnym. W rekrutacji na Politechnikę Morską w Szczecinie komisja bierze pod uwagę punktację z języka polskiego, matematyki oraz języka obcego nowożytnego na poziomie podstawowym.
Każdy kandydat otrzyma dodatkowe punkty z przedmiotów takich jak: geografia, fizyka, chemia, informatyka oraz matematyka. Natomiast startując na kierunek zarządzanie, pod uwagę brana jest wiedza o społeczeństwie, geografia, informatyka i matematyka.
Podczas rekrutacji wskaźnik rekrutacyjny obliczany jest z uwzględnieniem poziomu przedmiotów zdawanych na maturze oraz odpowiednich wag, które uczelnia przypisała konkretnym przedmiotom.
Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie: Ogólne zasady przyjęć na Politechnikę Morską.
Progi punktowe - czy poza ocenami z matury coś jeszcze ma wpływ na progi punktowe?
Dodatkowe punkty podczas procesu rekrutacyjnego mogą otrzymać osoby, które dotychczas uczyły się w szkole objętej patronatem Politechniki Morskiej w Szczecinie, uzyskują one dodatkowe 100 punktów
Na korzystniejszą punktację mogą również liczyć osoby, które posiadają dyplom International Baccalaureate, European Baccalaureate lub Advanced Placement. W tym przypadku liczba punktów wzrośnie o połowę. W procesie rekrutacyjnym duże znaczenie ma również wynik olimpiady przedmiotowej.
Laureat lub finalista otrzymuje najwyższą notę z danego przedmiotu, pod warunkiem że zda pozostałe przedmioty obowiązkowe na egzaminie maturalnym. Kolejne punkty można również dostać za osiągnięcia sportowe.
Sprawdź czy twoje wyniki z matur wystarczą aby dostać się na tą uczelnię, na stronie: Kalkulator punktów - Politechnika Morska.