Kierunek Psychologia na Uczelniach publicznych w Warszawie 2022 /2023 - zasady rekrutacji
Psychologia - Uniwersytet Warszawski - Zasady rekrutacji 2022 / 2023Plan studiów na kierunku psychologia na Uniwersytecie WarszawskimPsychologia - Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego - Zasady rekrutacji 2022 / 2023Plan studiów na kierunku psychologia na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego Studia psychologiczne – jakie powinieneś mieć predyspozycje, aby studiować psychologia?
Studia psychologiczne, szczególnie na dobrych uczelniach, są co roku wręcz oblegane przez kandydatów. Kierunek cieszy się ogromną popularnością, warto jednak mieć świadomość, że nie jest to zawód dla każdego. Aby studiować psychologię, warto mieć odpowiednie predyspozycje, umysł humanistyczny, ale również zdolności logicznego i analitycznego myślenia, wyciągania wniosków, umiejętności rozwiązywania problemów oraz wysoką odporność na stres. Już w liceum warto też położyć mocny nacisk na naukę biologii, bez której w trakcie studiów się nie obejdzie. Ważne są też umiejętności szybkiego uczenia się i zapamiętywania dużych partii materiału. W trakcie studiów sporo jest przedmiotów teoretycznych, które wymagają po prostu zapamiętania. Na kierunku psychologia bardzo ważna jest również samodzielność i umiejętność organizowania sobie praktyk, stażów oraz innych możliwości zdobywania doświadczenia, które przyda się w późniejszej pracy zawodowej. Przyda się również znajomość języka angielskiego na dobrym poziomie, co pozwoli mieć dostęp do wielu materiałów angielskojęzycznych.
Perspektywy pracy po psychologii w Warszawie
Psycholodzy po studiach i ukończeniu praktyk mają w Warszawie wiele możliwości zatrudnienia. Przede wszystkim mogą pracować w publicznych i prywatnych ośrodkach zdrowia, klinikach oraz centrach pomocy psychologicznej. Po zdobyciu doświadczenia i dodatkowych kwalifikacji mogą również otwierać własne gabinety i prowadzić własne praktyki. Dobry psycholog może również szukać zatrudnienia w biznesie. W nowoczesnych przedsiębiorstwach psychologowie przydają się na stanowiskach związanych z rekrutacją, zarządzaniem zasobami ludzkimi, motywowaniem pracowników oraz w negocjacjach i rozmowach z klientami. Umiejętności zdobyte na studiach psychologicznych można wykorzystywać na wielu stanowiskach w branżach, które z psychologią nie mają wiele wspólnego. Potrzebne są natomiast zdolności negocjacyjne, komunikatywność, umiejętność pracy pod presją czasu oraz w stresujących warunkach.