Galeria Akademia Leona Koźmińskiego (ALK)
Galeria Akademia Leona Koźmińskiego (ALK)
Galeria Akademia Leona Koźmińskiego (ALK)
Galeria Akademia Leona Koźmińskiego (ALK)
Galeria Akademia Leona Koźmińskiego (ALK)
Galeria Akademia Leona Koźmińskiego (ALK)
Galeria Akademia Leona Koźmińskiego (ALK)
Galeria Akademia Leona Koźmińskiego (ALK)
Galeria Akademia Leona Koźmińskiego (ALK)
Galeria Akademia Leona Koźmińskiego (ALK)
Galeria Akademia Leona Koźmińskiego (ALK)
Wyższa Szkoła Logistyki (WSL) logo

Uczelnie z Ludzką Twarzą - Akademia Leona Koźmińskiego

Wywiad z Paulina Łukaszuk

Lokalizacja: Jagiellońska 57, 03-301 Warszawa

Młode lwy idą w świat 

Studentem pierwszego roku, freshmanem, jest się krótko. Wystarczy kilka tygodni, by oswoić się z nowym miejscem, poczuć jego ducha i – podążając za nim – zacząć działać! 

Pasje 

Zainteresowania dziennikarskie rozkwitają w New Media Clubie, który pozwala pisać i publikować relacje na blogu studentsinwarsaw.com. Pasje naukowe można realizować w kilkunastu kołach naukowych. Studenci ekonomii, w ramach koła „Kapitalni”, zorganizowali sesję inspirujących prezentacji w ramach TEDx ALK, a młodzi prawnicy zaprosili nas do wysłuchania mrocznej prezentacji o konsekwencjach prawnych działalności sekt destrukcyjnych. Prawnicy doradzają osobom o niższych dochodach, przygotowują pozwy do sądu i pisma procesowe. Działająca pro publico bono Studencka Poradnia Prawa, według rankingu „Rzeczpospolitej”, jest jedną z najlepszych w Polsce. Talenty sportowe odnajdują się w sekcjach AZS-u. W 2018 r. Koźmiński po raz kolejny wygrał Akademickie Mistrzostwa Polski w kategorii uczelni niepublicznych. Studenci wywalczyli 15 medali, w tym 9 złotych.

Wdrożenia

Studenci nowego, innowacyjnego kierunku Big Data Analysis na studiach magisterskich po angielsku już po miesiącu nauki zasiedli przed przedstawicielami dużych banków i firm doradczych. Matchmaking Day ma ich zachęcić do rozwiązywania prawdziwych problemów operacyjnych firm w ramach ćwiczeń na studiach. To nauka, a równocześnie wdrożenie. Pewnie jeszcze w trakcie studiów większość uczestników tego spotkania otrzyma propozycję pracy. Studenci często zaczynają karierę zawodową na studiach. Motywuje ich chęć pokrycia własnych rachunków, opłacenia czesnego, ale też kuszą dobre oferty z EY, Santandera, który ma na uczelni własną placówkę relacyjną, McKinseya, banków i instytucji finansowych, które wysoko cenią absolwentów Koźmińskiego. Duża grupa studentów zakłada własne firmy albo przejmuje biznesy rodzinne. Zawiązane w Koźmińskim przyjaźnie z czasem przekształcają się w działające i odnoszące sukcesy spółki.

Nauka

Oprócz rozwijania pasji i zainteresowań, oprócz ożywionego życia towarzyskiego i imprezowania w międzynarodowym towarzystwie – co roku na uczelnię zapisuje się coraz więcej cudzoziemców, obecnie co czwarty student studiów dyplomowych jest obcokrajowcem – w Koźmińskim trzeba się uczyć. Tu nie ma taryfy ulgowej, zwłaszcza że większość egzaminów odbywa się poprzez cyfrowe Centrum Egzaminacyjne. W Koźmińskim panuje zdrowa moda na naukę, ale nie w postaci wyścigu szczurów, raczej w formie pracy zespołowej i twórczego rozwiązywania problemów. Nagrodą dla osób z najlepszymi wynikami są stypendia naukowe. W wymianie międzynarodowej z ponad 200 uczelniami na wszystkich kontynentach może wziąć udział prawie każdy student.


Atrium w budynku D Akademii Leona Koźmińskiego


Rekomendacje

Program kształcenia podlega rygorom Ustawy o szkolnictwie wyższym i ocenie Polskiej Komisji Akredytacyjnej (PKA). Tu dodatkowym audytorem są międzynarodowe instytucje, które udzielają akredytacji najlepszym szkołom biznesu na świecie. Koźmiński ma najwyższą ocenę wyróżniającą PKA dla kierunków: zarządzanie, finanse i rachunkowość, administracja i prawo. Jako jedyna uczelnia w Polsce ma również komplet międzynarodowych akredytacji biznesowych: AACSB, EQUIS i AMBA. To one stanowią niepodważalny znak jakości, tak  ceniony przez pracodawców na całym świecie. Wysokie miejsca, jakie uczelnia zajmuje w rankingach „Financial Times”, dopełniają tych rekomendacji, a dodatkowo są jednym z powodów, dla których uczelnię wybiera tak duża grupa cudzoziemców. Polaków nie trzeba nawet specjalnie zachęcać, bo ci, którzy tu składają papiery, kierują się opinią absolwentów i znajomych, dających najlepsze świadectwo swojej alma mater.

Absolwenci

Tegoroczni absolwenci właśnie odebrali dyplomy podczas uroczystej graduacji. Teraz robią sobie pamiątkowe zdjęcia z lwem. Młodym lwem spoczywającym na kuli ziemskiej, którego pomnik stoi przed głównym wejściem do uczelni i stanowi zarówno jej maskotkę, jak i przesłanie dla absolwentów: teraz świat należy do Was! Jesteście absolwentami najlepszej uczelni biznesowej w Europie Centralnej. Od Was zależy, co zrobicie ze zdobytą tu wiedzą, kontaktami, umiejętnościami.

Aurelia skończyła studia dwa lata temu. Z sukcesem prowadzi szkołę fitness, dużo podróżuje. Wpadła na chwilę na uczelnię, by odebrać książkę z recepcji. – Bardzo dobrze wspominam studia, profesorów, kolegów i koleżanki, z którymi utrzymuję kontakt, nawet osoby z administracji, które zawsze były życzliwe i pomocne. Chętnie bym tu znów wróciła – wyznaje. Podobnie myśli wielu absolwentów. Po krótkiej przerwie wracają na studia doktoranckie lub podyplomowe, bo z Koźmińskim jakoś trudno się rozstać.

Istniejącą ćwierć wieku uczelnię ukończyło 50 tys. osób. Absolwenci właśnie teraz odnoszą największe zawodowe sukcesy w polskich i międzynarodowych firmach, w administracji publicznej, a nawet w sztuce. Są wśród nich milionerzy z listy najbogatszych Polaków, prezesi firm, adwokaci, sportowcy, marszandzi sztuki, księgowi i pisarze. Bez względu na to, jaki zawód wykonują, ich kariera zaczęła się tutaj. Tu nauczyli się otwartości myślenia i skutecznego działania, a przy okazji zdobyli wiedzę i uzyskali dyplom licencjata, magistra, obronili doktorat, zdobyli dodatkowe kwalifikacje na studiach podyplomowych lub wywalczyli wysoko ceniony w biznesie tytuł MBA. Teraz z dumą wpisują w swoich życiorysach ukończenie właśnie tej uczelni.

logo youtube

Filmy - Akademia Leona Koźmińskiego (ALK)

Koźmiński - nasi Absolwenci, nasza duma

Film przestawia 5 absolwentów Akademii Leona Koźmińskiego, którzy opowiadają jak wyglądała ich kariera przed rozpoczęciem studiów i jakie perspektywy rozwinęły się przed nimi po jej ukończeniu. Jako pierwszy wypowiada się Maciej Bielicki, właściciel agencji social media Lubię to, który zaczynał od roznoszenia ulotek i odsprzedaży przedmiotów na portalu aukcyjnym. Poznajemy też Wojciecha Brzozowskiego, mistrza świata windsurfingu, na początku kariery trudnił się sprzedażą. Wypowiadają się też inni byli studenci uczelni, którzy dzięki zdobyciu dyplomu i doświadczenia na ALK, zmienili swoje życie i kariery. 


Jak prawidłowo wykonać oględziny miejsca zbrodni... Akademia Leona Koźmińskiego

W filmie dowiadujemy się jakie nowoczesne metody nauczania stosowane są na Akademii Leona Koźmińskiego. Prorektor ds. Studiów Prawniczych, prof. Monika Całki, wyjaśnia w jaki sposób zaawansowana technologia wkracza na sale wykładowe i ćwiczeniowe. W przypadku prawa najczęściej wykorzystywana jest Wirtualna Rzeczywistość – Virtual Reality (VR). Dzięki specjalistycznym goglom studenci mogą szybko znaleźć się w wirtualnym pokoju i dokonać oględzin miejsca zbrodni. Dzięki temu wykładowca ma ogromne możliwości interakcji ze studentami w czasie rzeczywistym.   


Prawo i finanse 2019


Inne wywiady

Wywiad z z mgr Patrycją Marciniak

Czy warto kontynuować kształcenie na studiach magisterskich na kierunku kosmetologia? Czy Wyższa Szkoła Inżynierii i Zdrowia w Warszawie to dobre miejsce do studiowania? Jakie umiejętności nabędziesz w czasie kształcenia na studiach II stopnia? Na te...

Wywiad z Absolwentką Wyższej Szkoły Inżynierii i Zdrowia Pauliną Hińczą

Z Absolwentką Wyższej Szkoły Inżynierii i Zdrowia, właścicielką dwóch salonów kosmetycznych w Warszawie, i Szkoleniowcem Panią Pauliną Hińczą rozmawiamy na temat jej drogi kształcenia i pracy zawodowej. Co daje jej największą satysfakcję? Jakie trudn...

Wywiad z ks. prof. AKW dr. hab. Piotrem Aszykiem, Rektorem AKW - Collegium Bobolanum w Warszawie

Od przyszłego roku akademickiego będzie można studiować w Collegium Bobolanum psychologię. Widać, że uczelnia się rozwija, ale skąd pomysł na akurat ten kierunek? Z zainteresowania rzeczywistością. Widzimy, jak wiele ludzi w Polsce potrzebuje pomo...

Wywiad z Jackiem Sysakiem

„… jeden z profesorów, na naszych pierwszych zajęciach zapytał nas, po co tu jesteśmy. Przechodził od jednego rzędu ławek do drugiego. Jako jeden z nielicznych spośród ponad 100 osób odpowiedziałem spontanicznie, że chcę uczyć ludzi. Zatrzymał się i...

Wywiad z Hilarym

Hilary jest absolwentem Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Czas studiów był dla niego bardzo intensywny. Studiował na trzech kierunkach i równocześnie dwóch uczelniach. Działał jako samorządowiec, a swoje umiejętności praktyczne wzbogacał zagadn...

Wywiad z prof. WSZiB dr Magdaleną Mazik-Gorzelańczyk

- Jak długo działa Państwa uczelnia? Ilu ma studentów? WSZiB w Poznaniu to najstarsza prywatna uczelnia w Wielkopolsce, działa nieprzerwanie od 1992 roku. W tym czasie ukończyło ją prawie 40 tysięcy absolwentów. - Ile jest wydziałów / kierunków i...