Źródło: https://www.vistula.edu.pl
Zasady rekrutacji na studia na kierunku Turystyka i Rekreacja na Szkole Głównej Turystyki i Hotelarstwa na rok 2022/2023
Przygotowując się do złożenia dokumentów związanych z naborem na studia, trzeba mieć na uwadze, że uczelnie mogą stosować własne, czasami odmienne zasady rekrutacyjne, nawet oferując identyczne kierunki studiów.
Potwierdzenie aktualności posiadanych informacji związanych z naborem na rok akademicki i zasadami przyjęć, można znaleźć tutaj - zasady rekrutacji - Szkoła Główna Turystyki i Hotelarstwa, dlatego warto odwiedzać regularnie stronę i sprawdzać czy nie pojawiły się nowe komunikaty dla kandydatów, harmonogramy czy wymogi dokumentowe.
Dostosowując się do współczesnych wymogów rekrutacyjnych, stosowanych przez większość nowoczesnych szkół wyższych, Szkoła Główna Turystyki i Hotelarstwa Vistula, przygotowała jasne i przejrzyste reguły rekrutacji i zasad przyjmowania kandydatów na nowy rok akademicki.
Studia I stopnia
Studia na poziomie licencjackim I-ego stopnia na kierunku Turystyka i Rekreacja Szkoły Głównej Turystyki i Hotelarstwa VISTULA, prowadzą rekrutację kandydatów w oparciu o kolejność zgłoszeń i rejestrację w systemie uczelni. Kandydaci zobowiązani są po pozytywnym zaopiniowaniu wniosku o przyjecie na studia i zakończeniu procesu rekrutacyjnego, do złożenia kompletu wymaganych dokumentów w siedzibie uczelni.
Opinie o Szkole Głównej Turystyki i Hotelarstwa
Dobrą i stosowana przez wielu maturzystów metodą na najlepsze poznanie uczelni i wyrobienie własnego zdania, jest zapoznanie się z postami i relacjami obecnie studiujących, które można znaleźć tutaj – Szkoła Główna Turystyki i Hotelarstwa – opinie, często takie autentyczne wypowiedzi i spojrzenie na uczelnię z perspektywy studenta, zawiera więcej cennych informacji niż suche fakty, co jest bardzo przydatne przy wyborze przyszłej uczelni i studiowanego kierunku.
Opis studiów na kierunku Turystyka i Rekreacja - Szkoła Główna Turystyki i Hotelarstwa
Trzyletnie studia licencjackie o profilu praktycznym, na kierunku Turystyka i Rekreacja na SGTH Vistula w Warszawie, realizuje program edukacyjny w dużym oparciu o praktyki zawodowe, dzięki czemu absolwenci przygotowani są do podjęcia pracy niemal w każdym sektorze turystyczno-rekreacyjnym czy administracji i zarządzania turystyką. Większość praktyk podzielona jest na część ogólną i związaną z wybraną specjalizacją, wyznaczającą główny kierunek przyszłego zawodu.
Program studiów/czego się nauczysz?
Studia na kierunku Turystyka i Rekreacja, realizowane na SGTH Vistula w Warszawie, opierają program edukacyjny o interdyscyplinarne kierunki, wzbogacone o przedmioty specjalizacyjne i kierunkowe. Studenci mają do wyboru specjalizacje takie jak: Hotelarstwo i gastronomia, Turystyka biznesowa czy Turystyka czasu wolnego, uczące planowania i koordynacji pracy w przedsiębiorstwach turystyczno-rekreacyjnych, hotelu czy agencji podróży. W trakcie edukacji studenci spotykają się z takimi przedmiotami jak:
- Podstawy turystyki
- Podstawy hotelarstwa i gastronomii
- Podstawy socjologii
- Podstawy rekreacji
- Technologie informacyjne
- Zagospodarowanie turystyczne i rekreacyjne
- Geografia turystyczna
- Ekonomika turystyki i rekreacji
- Komunikacja międzykulturowa
Program studiów na kierunku turystyka i rekreacja na SGTH Vistula w Warszawie
Zobacz również:
- 10 uczelni z kierunkiem turystyka w Warszawie
- 4 uczelnie z kierunkiem filologia włoska w Warszawie
- Pozostałe kierunki na SGTH Vistula